Dlaczego warto mieć co najmniej dwie przeglądarki na komputerze?

Mateusz Nowak
08.05.2023

Przeglądarka internetowa to podstawowe oprogramowanie, z którego korzystamy wszyscy. Nie ważne, czy preferujesz Chrome, Firefoxa, Edge, Operę czy Safari – ważne, aby mieć na komputerze co najmniej dwie alternatywne przeglądarki. Dlaczego? Oto kilka dobrych powodów.

Przeglądarki potrafią się „wysypać”

Choć współczesne przeglądarki internetowe wyróżniają się wysoką niezawodnością i stabilnością działania, to zawsze może się zdarzyć, że w najmniej oczekiwanym momencie oprogramowanie zacznie sprawiać problemy lub zupełnie przestanie działać. Wówczas konieczne będzie ponowne zainstalowanie przeglądarki, na co nie zawsze mamy czas w danej chwili. Druga przeglądarka rozwiąże ten problem od ręki.

Niektóre przeglądarki nie dogadują się z konkretnymi stronami

Zdarza się, że jakaś strona bardzo słabo działa (lub wcale) na przeglądarce A, natomiast ten problem nie występuje na przeglądarce B. Najczęściej jest to spowodowane błędami w kodzie strony, jednak zamiast się nad tym zastanawiać warto mieć po prostu dwie alternatywne przeglądarki pod ręką, aby móc z nich korzystać zamiennie.

Backup na wyjątkowe sytuacje

Druga przeglądarka może się przydać w momencie, gdy np. ta główna ma wbudowany adblock, przez co nie możesz skorzystać z danej strony internetowej. Wówczas jednorazowo możesz wejść na nią z drugiej przeglądarki i zaakceptować wyświetlanie reklam.

Innym przykładem może być sytuacja, w której chcesz się zalogować do danej usługi z dwóch różnych kont, ale na tym samym urządzeniu. Najlepiej będzie zrobić to z poziomu osobnych przeglądarek internetowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.