Korzyści z YouTube Premium. Sprawdź, czy warto wykupić dostęp do tej usługi

Remigisz Szulc
17.04.2023

YouTube Premium to uruchomiona kilka lat temu usługa, która zdobywa sobie coraz większy udział w rynku VOD. Pozwala komfortowo korzystać z największej platformy wideo na świecie, w tym z zasobów niedostępnych dla zwykłych użytkowników. Sprawdź najważniejsze korzyści z subskrypcji YouTube Premium.

Filmy i muzyka bez reklam

Podstawową zaletą konta YouTube Premium jest brak irytujących reklam odtwarzanych nie tylko przed, ale też w trakcie oglądania filmów i słuchania muzyki. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie z punktu widzenia osób, które rzeczywiście intensywnie korzystają z platformy i zauważają, że reklam stale przybywa, co bardzo obniża komfort oglądania filmów czy odtwarzania muzyki.

Pobieranie filmów i oglądanie w trybie offline

Jeśli wiesz, że szykuje Ci się czas bez dostępu do Internetu lub np. wybierasz się za granicę i nie chcesz korzystać z danych komórkowych w roamingu, to ta funkcja będzie dla Ciebie szczególnie interesująca. W ramach konta YouTube Premium mamy możliwość pobierania filmów i odtwarzania ich offline – podobnie działa to w przypadku muzyki w YouTube Music.

Odtwarzanie w tle

Dla wielu osób będzie to kluczowy argument przemawiający za wykupieniem konta Premium. Umożliwia ono dalsze odtwarzanie filmu czy słuchanie muzyki przy zablokowanym ekranie. Pozwala to oszczędzać energię i dobrze sprawdza się np. wtedy, gdy nie chcemy śledzić filmu, a interesuje nas tylko głos (np. podczas ćwiczeń, jazdy samochodem etc.). W ramach konta Premium można korzystać z tej funkcji w aplikacjach mobilnych YouTube, YouTube Music oraz YouTube Kids.

Ile kosztuje YouTube Premium?

Nowi użytkownicy mogą przetestować tę usługę przez 30 dni za darmo. Po tym czasie trzeba już płacić – dokładnie 23,99 zł miesięcznie. Dostępny jest również pakiet rodzinny za 35,99 zł miesięcznie, który umożliwia oglądanie YouTube Premium na pięciu urządzeniach jednocześnie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie