Jak działają panele grzewcze na podczerwień?

Mariusz Siwko
29.10.2020

Ogólnodostępne rozwiązania, takie jak nowoczesne instalacje grzewcze, znalazły spore grono wielbicieli. Wraz ze wzrostem cen usług i produktów, w tym właśnie kosztów związanych z użytkiem domowym, zaczęto szukać tańszych i lepszych rozwiązań. Nową, lecz sprawdzoną alternatywą tradycyjnego systemu grzewczego jest zastosowanie paneli grzewczych na podczerwień. Poniżej przedstawimy proces działania paneli i rozwiejemy wszelkie wątpliwości i obawy z nimi związane!

Ogrzewanie na podczerwień - działanie

Nowoczesnych metod ogrzewania pomieszczeń jest wiele. Dziedzina ta jest jednak stosunkowo nowa, a co za tym idzie, brzmi dość tajemniczo. Nie jest to jednak nic skomplikowanego! Proces grzewczy z wykorzystaniem technologii na podczerwień bazuje na prostych rozwiązaniach. Energia elektryczna zostaje wówczas zamieniona na falową energię cieplną, tym samym obniżając koszty eksploatacji. Fale cieplne są emitowane do ścian, jednocześnie zapewniają nam niebywały komfort.

Stojąc przed wyborem zmiany dotychczasowego systemu ogrzewania, warto przeanalizować wszelkie za i przeciw. Dokładny research i zaznajomienie z tematem wymaga poświęcenia sporej ilości czasu. Odwiedź stronę - https://ogrzej.com.pl/category/panele-grzewcze-grzejniki-na-podczerwien! Polski producent ma w swej ofercie bogaty asortyment produktów najwyższej jakości. Zapoznaj się z ofertą i zadbaj o swoją wygodę!

Redukcja kosztów

Instalacja tego rodzaju systemu niesie ze sobą oczywiście niemałe koszty. Niemniej, gdy przyjrzymy się zaletom rozwiązania, koszty ostatecznie redukują się aż o 5 procent. Temperatura powietrza zaś nie ulega diametralnej zmianie. Nietypowa konstrukcja oraz różne tryby działania mają zatem realne odbicie w budżecie domowym.

Promieniowanie podczerwone

Ze względu na brak szkodliwych właściwości, podczerwień od lat jest wykorzystywana w medycynie. Jest całkowicie naturalna i nie stanowi potencjalnego źródła zagrożenia dla naszego zdrowia, a jej działanie nie różni się niczym od promieniowania słonecznego. Panel po zetknięciu z powierzchnią ociepla ją. Wytworzone ciepło jest wówczas absorbowane i oddawane do powietrza w równomierny sposób.

Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Na specyfikację techniczną fal! Długofalowe panele grzewcze są gwarancją najskuteczniejszej przemiany energii elektrycznej na ciepło. Poprzez wykorzystanie całej siły tarcia, długa fala skutecznie ogrzewa wnętrze, likwidując efekt „zimnych stóp”.

Oszczędność

Biorąc pod uwagę specyfikę urządzenia, panele grzewcze emitują ciepło, jednocześnie nie doprowadzając do jego utraty. Dodatkowo pochłaniają mało energii i nie narażają nas na dodatkowe wydatki. Od teraz zakup pojedynczych elementów instalacji czy opału przestanie być dla ciebie problemem!

Instalacja – to nic trudnego!

Konstrukcja paneli grzewczych jest bardzo łatwym, a przede wszystkim niezwykle uniwersalnym rozwiązaniem. Możemy zamontować je niemal wszędzie, bez obaw o uszkodzenie wybranej powierzchni. Decydując się na rozwiązanie bazujące na podczerwieni, coraz częściej decydujemy się także na elektryczne ogrzewanie podłogowe cieszące się wysokim stopniem efektywności oraz niskimi kosztami.

Dla kogo?

Nowoczesne rozwiązania budzą niemałe wątpliwości. Obaw z nimi związanych jest wiele, a przesyt informacji niekiedy wręcz utrudnia podjęcie odpowiedniej decyzji. Zastosowanie paneli grzewczych na podczerwień to jednak inwestycja na długie lata. Grzejniki są proste w obsłudze, a z pomocą profesjonalnych fachowców, dopasujesz je do zaaranżowanego wcześniej wnętrza, tym samym poprawisz dotychczasowy standard i warunki życia!

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie