Arcabit AntiVirus – czy warto za niego zapłacić?

Jerzy Biernacki
23.05.2016

Arcabit AntiVirus, nazywany po prostu ArcaVirem, to doskonale znany program antywirusowy, obecny na rynku od wielu lat. Producent w najnowszej wersji poprawił wiele rzeczy, co zwiększyło funkcjonalność narzędzia. Nadal niestety nie jest to program dostępny na licencji freeware, choćby dla użytkowników domowych.

Co go wyróżnia?

Zdecydowanie największym atutem programu jest moduł zabezpieczający przed kradzieżą poufnych danych użytkownika. Dzięki niemu możemy ze spokojem korzystać z szyfrowanych połączeń, w szczególności z systemów bankowości elektronicznej i dokonywać transakcji płatniczych online.

W najnowszej wersji programu producent zastosował nowy silnik monitorujący, który w odróżnieniu od poprzednika nie obciąża tak systemu operacyjnego. Szkoda jednak, że program nie wykorzystuje coraz powszechniej stosowanej technologii chmury obliczeniowej.

Arcabit AntiVirus cieszy się dobrą opinią użytkowników, uchodzi za skuteczne narzędzie chroniące komputer przed przeróżnymi atakami, nie tylko ze strony wirusów, ale także trojanów, robaków, dialerów, adware czy rootkitów. Dobrze sprawdza się w walce z oprogramowaniem szpiegującym. Warto podkreślić, że użytkownik uzyskuje nie tylko ochronę danych, ale także połączenia internetowego i skrzynek e-mail.

Dobra opcja dla firm

Jeśli zdecydujemy się wykupić licencję na kilka komputerów, producent umożliwi nam korzystanie z przydatnego narzędzia, jakim jest ArcaVir Administrator – pozwala ono zarządzać oprogramowaniem z poziomu jednego stanowiska.

Arcabit ma renomę antywirusa szybko reagującego na wszelkie nowe zagrożenia pojawiające się w sieci, na co duży wpływ ma błyskawicznie aktualizowana baza sygnatur wirusów dostarczana przez producenta. Program precyzyjnie określa także skalę zagrożenia i informuje o tym użytkownika w czytelnych komunikatach. Dzięki temu łatwiej jest podjąć decyzję o trwałym usunięciu pliku lub przeniesieniu go do kwarantanny.

Warto wiedzieć

Arcabit AntiVirus jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Czy warto?

Trzeba podkreślić, że jeśli zależy nam na skutecznej ochronie sieciowej, to Arcabit AntiVirus nie jest idealnym narzędziem. Producent wypuścił inną wersję programu, Internet Security, za którą trzeba oczywiście dodatkowo zapłacić. W zamian otrzymujemy jednak m.in. moduł kontroli rodzicielskiej, firewall, moduł antyspamowy, funkcję antyphishingu czy skaner HTTP.

Warto samemu przekonać się, czy rzeczywiście opłaca się wykupić licencję Arcabit AntiVirus. Producent umożliwił pobranie wersji testowej bezpośrednio ze swojej strony. Pamiętajcie jednak, że będzie ona aktywna tylko przez 30 dni.

 

zdjecie , źródło: http://www.arcabit.pl/

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.