Bitdefender Antivirus Free Edition – lekki, szybki i skuteczny

Maciej Piwowski
06.06.2016

Bitdefender to jeden z najpopularniejszych programów antywirusowych na rynku, który zasłynął bardzo skuteczną ochroną połączenia sieciowego przed wszelkimi atakami. Obecnie jest to już kompleksowe narzędzie zabezpieczające komputer, które doczekało się także swojej darmowej wersji. Jakich funkcji możemy się spodziewać? Sprawdźmy.

Łatwy w obsłudze

Bitdefender Antivirus Free Edition działa w chmurze obliczeniowej, co ma swoje oczywiste plusy. Użytkownik nie musi się martwić o zbyt duże zajęcie pamięci systemowej, dzięki czemu komputer pracuje wydajnie i stabilne. Ważniejsze okazuje się jednak to, że program ma stały dostęp do najbardziej aktualnych baz sygnatur wirusów oraz skanerów producenta umieszczonych na zewnętrznych serwerach. W efekcie tworzy naprawdę szczelną barierę dla wszelkiego złośliwego oprogramowania.

Bardzo fajną opcją jest możliwość pracy programu w trybie offline, bez połączenia z Internetem. Wszystko dzięki temu, że Bitdefender zapisuje bazy sygnatur wirusów na dysku twardym komputera i korzysta z nich, kiedy brakuje połączenia sieciowego.

Koniecznie trzeba pochwalić program za przyjazność. Użytkownik w ogóle nie musi zaglądać do ustawień – Bitdefender skutecznie chroni komputer bez żadnego udziału człowieka korzystając z automatycznych funkcjonalności.

Dużo dodatków bez żadnych opłat

Jeśli chodzi o pracę programu, to mamy tutaj do czynienia z klasycznym skanowaniem w czasie rzeczywistym oraz możliwością wymuszenia gruntownego skanowania systemu. Poza tym warto zwrócić uwagę na technologię Early Boot Scanning, która skanuje system w trakcie jego uruchamiani. Do tego producent zagwarantował moduł skanowania nośników zewnętrznych oraz ochrony przed złośliwym oprogramowaniem pochodzącym bezpośrednio z przeglądarki www.

Bitdefender wykorzystuje mechanizm ochrony proaktywnej – dzięki temu rozpoznaje nawet te zagrożenia, które nie zostały jeszcze zarejestrowane w bazie sygnatur. Mamy również technologię heurystyczną, która nie dopuszcza do zainfekowania komputera przez złośliwe aplikacje. Oprócz tego użytkownik korzysta z modułu skanowania stron www oraz wykrywania i usuwania rootkitów.

Pamiętaj

Bitdefender Antivirus Free Edition jest udostępniany za darmo użytkownikom domowym – można go pobrać bezpośrednio ze strony producenta. Po upływie 30 dni trzeba się jednak zarejestrować, zakładając bezpłatne konto użytkownika. 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie