G Data Antivirus – kompleksowo dla ochrony komputera

Mariusz Siwko
15.06.2016

G Data jest jednym z ciekawszych programów antywirusowych, który tak naprawdę stanowi cały zestaw narzędzi mających zabezpieczyć komputer użytkownika przed szkodliwym oprogramowaniem. Niestety, za ten luksus trzeba zapłacić, ale wiele osób twierdzi, że warto to zrobić. Sprawdzamy, czy mają rację.

All in one

G Data to rzeczywiście oprogramowanie typu „wszystko w jednym”. Uzyskując licencję użytkownik zapewnia swojemu komputerowi kompleksową ochronę nie tylko przed wirusami, ale także rootkitami, trojanami, robakami, oprogramowaniem spyware, backdoorami itp. Generalnie wszystkim, co tylko zagraża nam dziś w sieci.

Bardzo fajną funkcjonalnością jest także zaawansowana ochrona tożsamości i prywatności użytkownika. Jest to przydatne w dobie cyberprzestępczości, która coraz częściej na cel bierze sobie chociażby prywatne przelewy online realizowane z poziomu systemu bankowości elektronicznej. G Data z założenia ma więc chronić nas przed np. przekierowaniem do fałszywej strony logowania.

Dwa skanery

Swego rodzaju nowością i ciekawostką jest mechanizm polegający na zatrudnieniu do wykrywania wirusów dwóch niezależnych skanerów. Technologia DoubleScan znacznie zwiększa skuteczność wykrywania zagrożeń, co oczywiście należy zaliczyć G Data na duży plus.

Świetnym rozwiązaniem jest czuły filtr antyphishingowy, dzięki któremu maleje ryzyko, że nasze dane zostaną przechwycone i wykorzystane przez przestępców. Dlatego G Data uchodzi za bardzo dobry program antywirusowy dla firm i osób aktywnie korzystających np. z płatności internetowych. 

Poza tym wspomnijmy jeszcze o inteligentnym module wykrywania nowych zagrożeń OutbreakShield oraz o funkcji szybkiego skanowania Fingerprinting. Program umożliwia również skanowanie danych przesyłanych z przeglądarki internetowej za pomocą protokołu http, monitorowanie uruchamianych aplikacji, skanowanie w czasie bezczynności i proaktywną ochronę bankowości internetowej.

Jeśli chodzi o stronę graficzną programu, to nie ma na co narzekać. Interfejs jest bardzo przejrzysty i łatwy w obsłudze – opiera się na technologii OneClick, co ma niebagatelny wpływ na to, że G Data nie obciąża mocno systemu operacyjnego.

G Data to bardzo dobry antywirus dla użytkowników profesjonalnych, czyli dla firm i korporacji, dla których wykupienie licencji nie jest szczególnym obciążenie. W przypadku użytkowników domowych podobną funkcjonalność (choć nie tak rozbudowaną w zakresie ochrony np. tożsamości i bankowości elektronicznej) znajdziemy w wielu darmowych programach.

Czy warto za to płacić? Przekonaj się korzystając z darmowej, 30-dniowej wersji testowej, którą można pobrać ze strony producenta.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.