Dostawy AdBlue w Polsce, czyli szybki sposób na lepszego diesla

Krzysztof Jagielski
21.04.2023

Ze względu na zmieniające się przepisy, istnieje potrzeba zmian również w technologiach oczyszczania spalin. Dotyczy to zwłaszcza pojazdów z silnikiem diesla, dla których regularne dostawy AdBlue są wręcz niezbędne. Dlaczego to jest tak ważne? Jak wlewać AdBlue? O tym poniżej.

Europejskie normy emisji spalin

Obecnie na terenie Unii oraz Wielkiej Brytanii funkcjonują normy Euro 6. Poprzez dostawy adblue kierowcy mogą poradzić sobie z nadmiernymi zanieczyszczeniami (chodzi m.in. o cząsteczki tlenków azotu NOx) i tym samym spełnić europejskie wymagania ekologiczne. Rzecz w tym, że dodanie płynu AdBlue do katalizatora gazów wydechowych wywołuje reakcję chemiczną redukującą NOx w emisjach pojazdu. Jest to niezwykle istotne również z tego powodu, że bardziej nowoczesne silniki bez tego płynu po prostu nie ruszą.

Aplikacja AdBlue

Zastosowanie AdBlue w pojazdach z silnikiem diesla to poniekąd kontrola paliwa, aczkolwiek nie należy dodawać płynu bezpośrednio do oleju napędowego. W większości przypadków zbiorniki paliwowe mają osobny wlew na AdBlue i to z niego trzeba korzystać. Sam proces podobny jest do uzupełnienia płynu chłodniczego, czyli nic trudnego.

Zwykle dodatkowy zbiornik na AdBlue ma wystarczającą pojemność, aby przejechać nawet 10000 km. Gdy zaczyna brakować płynu, pojawia się ostrzeżenie. Wówczas należy go uzupełnić. Warto zrobić to wkrótce po tym, jak zaświecą się kontrolki. Stosowne elementy zbiorników nie powinny być przy tym brudne, rzecz jasna. Sam produkt AdBlue należy zaś przechowywać w pomieszczeniach suchych.

Terminowe dostawy AdBlue w Polsce

Zapotrzebowanie jest duże. Ważna jest zatem ciągłość dostaw transportu produktu. Dostawa AdBlue na terenie Polski ma się jednak dobrze za sprawą wyspecjalizowanych firm jak ASEEM, chociażby. Oferuje ona szeroki wachlarz usług, których celem jest spełnienie oczekiwań polskich konsumentów. Oczywiście proces dystrybucji jest zgodny z normami ISO 22241 oraz innymi standardami jakości.

Chodzi m.in. o zbiorniki na paliwo, którymi również zajmuje się firma ASEEM. Pojemniki na AdBlue z tworzyw sztucznych mogą być od 5 do 200 litrowe. Istnieje również możliwość transportu w paletopojemnikach, jak i autocysternach. Liczą się wymagania klientów oraz indywidualne podejście do biznesu. Modernizacja zbiorników paliwowych stanowi wszakże ważny czynnik w budowaniu solidnej logistyki, w związku z tym dostawy adblue na polskim rynku są niezagrożone. I to zawsze w dobrych cenach. Zawsze na czas.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.