Jak wybrać odpowiedni program do faktur?

Marek Szydełko
22.02.2023

Jak wybrać odpowiedni program do faktur? Szukasz kompleksowego narzędzia, ale nie wiesz, na które narzędzie się zdecydować? Na co zwrócić uwagę, wybierając program do faktur? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule.

  1. Jak wybrać odpowiedni program do faktur?
  2. Na który program do faktur warto postawić?

Wybór odpowiedniego programu do fakturowania z reguły sprawia pewne problemy. A już szczególnie wtedy, gdy do wyboru mamy naprawdę wiele opcji. Jak zatem wybrać najlepszy dla siebie program do fakturowania? Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym wpisie. W dalszej części artykułu podpowiadamy także, na który program do faktur warto aktualnie postawić.

Jaki wybrać odpowiedni program do faktur?

Na co zwrócić uwagę, wybierać program do faktur? Najważniejszą kwestią jest przede wszystkim funkcjonalność. Upewnij się, że interesujący Cię program ma wszystkie funkcje, które są Ci potrzebne. Następnie sprawdź aspekt związany z integracją z innymi urządzeniami. Wybierz ten program, który można bez problemu integrować z narzędziami biznesowymi, z których korzystasz. Mamy tutaj na myśli CRM czy systemy księgowe, chociaż dziś na rynku można znaleźć kompleksowe programy do faktur, które również oferują tego rodzaju moduły. Dzięki temu nie trzeba inwestować w dodatkowe narzędzia biznesowe, gdyż wszystko otrzymujemy w jednej, rozbudowanej aplikacji.

Wybierając program do faktur, upewnij się także, że interesujące Cię narzędzie jest stosunkowo łatwe w użyciu i wyróżnia się intuicyjnym interfejsem. Dzięki temu unikniesz problemów z wystawianiem faktur czy innych dokumentów i dodatkowo zaoszczędzisz czas.

Jeśli chcesz mieć dostęp do swoich faktur oraz wszystkich danych z każdego miejsca, sprawdź, czy dany program do faktur jest także dostępny na urządzeniach mobilnych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto również sprawdzić recenzje i opinie użytkowników, którzy już skorzystali (i może wciąż korzystają) z programu do fakturowania, który zwrócił Twoją uwagę. A już szczególnie wtedy, gdy nie jesteś pewny, czy dane narzędzie, aby na pewno spełni Twoje oczekiwania.

Na który program do faktur warto postawić?

Chociaż masz określone swoje potrzeby, wciąż nie wiesz, który program do faktur będzie dla Ciebie odpowiedni? Polecamy zwrócić uwagę na portal ksiegowosc24.pl, na którym znajdziesz programy do fakturowania oraz małej księgowości w kilku wariantach. Dostępna jest tam przede wszystkim Faktura VAT 2023 w wersji Start, Standard oraz PRO. Między sobą narzędzia te różnią się przede wszystkim funkcjonalnością. Faktura VAT 2023 START to jednocześnie nowoczesny, ale i prosty program do fakturowania, który poleca się przede wszystkim małym i średnim firmom. Dzięki temu narzędziu bez problemu wystawisz i będziesz mógł edytować wszystkie dokumenty zarówno zakupu, jak i sprzedaży, do których zalicza się na przykład faktury VAT, faktury RR, korekty, paragony, faktury bez-VAT, faktury zaliczkowe czy oferty i to w różnych językach oraz walutach. W niniejszym programie możesz także tworzyć własne cenniki i listy firm, prowadzić ewidencję VAT na potrzeby swojej księgowości czy generować plik JPK. Narzędzie umożliwia także wyszukiwanie firm w bazie GUS.

Program Faktura VAT 2023 STANDARD to bardziej rozbudowane narzędzie, polecane szczególnie firmom i osobom, które samodzielnie prowadzą działalność usługową, produkcyjną czy handlową. Świetnie sprawdzi się także w firmie transportowym. Wyróżnia się intuicyjnym i nowoczesnym interfejsem. Samo narzędzie poza podstawowymi funkcjami ma także opcje, których celem jest usprawnienie procesu wysyłki towarów i dokumentów przez Pocztę Polską. A zatem znajdziesz w programie różnego rodzaju druki pocztowe, etykiety adresowe oraz etykiety z kodami kreskowymi. Do zalet niniejszej wersji programu do fakturowania zalicza się także możliwość jednoczesnego prowadzenia sprzedaży w jednym programie przez kilka firm.

Faktura VAT 2023 PRO to maksymalnie rozbudowany program do faktur z magazynem. Najbogatszy wariant oferuje oczywiście wszystkie opcje z wersji START i STANDARD. Dodatkowo został wzbogacony o takie moduły, jak Magazyn, Księgowość, Kalendarz, CRM, Sklep i Organizer. A zatem użytkownik może nie tylko wystawiać dokumenty WZ, PZ, RW, ale także integrować program z popularnymi handlowymi pasażami i importować dane z takich plików, jak HLM, TXT oraz CSV. W przypadku modułu Magazyn dostępne są także statystyki dotyczące stanów ilościowych czy arkusz spisu z natury.

Zanim zdecydujesz się na konkretny wariant programu do faktur, koniecznie zapoznaj się z kompleksowym opisem funkcji. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że ostatecznie wybierzesz odpowiedni dla siebie program do faktur. Kupując nowoczesne narzędzie do wystawiania faktur, będzie można korzystać z takich opcji jak faktury cykliczne, automatyczne kontrolowanie danych kontrahenta czy też ułatwić sobie wysyłanie faktur drogą elektroniczną. Warto więc odmienić wystawianie faktur w firmie, szczególnie że ułatwi to również wprowadzanie dokumentów kosztowych. Prosty w obsłudze program do wystawiania dokumentów (w tym faktur online) dostępny jest w bardzo przystępnej cenie i można go zintegrować z zewnętrznymi systemami księgowymi. Jest to obecnie najlepsza opcja, jeżeli chodzi o wystawianie faktur cyklicznych, faktur VAT, generowanie plików JPK i paragonów fiskalnych.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie