Nowoczesne technologie w druku wielkoformatowym – innowacyjne rozwiązania dla Twojej firmy

Andrzej Winnicki
21.04.2023

Druk wielkoformatowy to popularna forma reklamy i promocji. Znajduje zastosowanie w wielu branżach i miejscach, a że konkurencja na rynku staje się coraz większa, dlatego tak ważne jest, aby wyróżnić się z tłumu. W planowaniu strategii marketingowej warto zastanowić się nad wykorzystaniem druku wielkoformatowego, który pozwoli na stworzenie atrakcyjnych i skutecznych materiałów reklamowych. Poza tym zaawansowana technologia oraz nowoczesne rozwiązania sprawdzają się również w sektorze samochodowym, budownictwie, przy wykończeniu wnętrz oraz dekorowaniu. Jedną z takich technologii, która wyróżni materiały reklamowe Twojej firmy na tle konkurencji jest FLXfinish+.

Magiczna technologia druku wielkoformatowego.

Delikatny, jedwabisty mat, czy żywy, dynamiczny błysk?

Teraz nie musisz wybierać – nowa technologia FLXfinish+ dostępna w drukarni 321druk.pl daje unikalną możliwość mieszanego wykończenia projektu.

Co można stworzyć dzięki FLXfinish+?

 • Wyjątkowe projekty, ozdabiające komercyjne przestrzenie (m.in. tapety czy podłogi)
 • Materiały prezentacyjne jak ścianki reklamowe, rollupy czy banery
 • Wyróżniające się materiały POS takie jak etykiety, plakaty, stojaki
 • Przyciągające wzrok opakowania i wyróżniające się na półce etykiety...
 • ...i wiele, wiele więcej. 

Dzięki wykorzystaniu niskotemperaturowej technologii UVgel, podłoże nie ulega rozszerzaniu, a kolorystyka wydruku jest stabilna. To oznacza, że z pomocą technologii FLXfinish+ można wykończyć naprawdę szeroką gamę podłoży takich jak tapety, plakaty, folie ścienne, podłogowe, adhezyjne czy tworzywa sztuczne,  a jednym ograniczeniem staje się... wyobraźnia projektanta!

Technologia UVgel – unikalne i nowatorskie rozwiązanie w druku wielkoformatowego.

Kolejnym przykładem innowacyjnego rozwiązania w druku wielkoformatowym jest wykorzystanie atramentów żelowych utwardzanych światłem UV. Technologia ta pozwala na realizację procesu druku z natychmiastowym schnięciem, wg. zasady „drukuj-następnie-utrwalaj”, zapewniając odporną na zarysowania warstwę, która nie wymaga dodatkowej ochrony. Dzięki temu możliwy jest druk różnego rodzaju grafik, które muszą być składane, bigowane, czy też takich, które są narażone na intensywne ścieranie, np. reklamy podłogowe. Nie potrzebują one dodatkowego laminowania. Jeśli z kolei druk ma być laminowany, to możemy wykonać ten proces natychmiast, gdyż materiały od razu są suche.

Technologia ta rozwiązuje wiele problemów, oferując:

 • wysoką jakość obrazu oraz jednolitość w odwzorowaniu kolorystyki i powtarzalność uzyskiwanych barw
 • mocne i trwałe wydruki na szerokiej gamie mediów
 • niskotemperaturowe, niskoenergetyczne utwardzanie UV LED, pozwalające na obsługę wrażliwych na temperaturę mediów
 • natychmiastowo suche wydruki, gotowe do końcowej obróbki
 • doskonałą gamę kolorystyczną, głębię koloru i odporność na światło
 • certyfikowany bezzapachowy druk, szczególnie ważny przy stosowaniu w pomieszczeniach.

Bezpieczeństwo i ekologia

Druk w technologii UVGel zapewnia nie tylko najwyższą jakość i trwałość wydruku, ale także bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatem Greenguard w najwyższym stopniu GOLD.

Gwarantuje on, że produkty wydrukowane w tej technologii są dopuszczone do użytku w środowiskach takich jak szkoły i placówki służby zdrowia. Czyli śmiało możesz wydrukować personalizowaną tapetę do pokoju niemowlaka!

To jednak nie wszystko. Technologia UVGel to również zrównoważony rozwój i ekologia.

Maszyny drukujące tej technologii zużywają o około 40% mniej atramentu niż te używające atramentów lateksowych lub opartych na rozpuszczalnikach, osiągając tę samą jakość obrazu i intensywność kolorów. Urządzenia do druku wyposażone są w wewnętrzne filtry zapewniając emisje promieniowania i hałasu poniżej rygorystycznych norm, a energooszczędny proces utwardzania w niskiej temperaturze za pomocą diod LED znacznie zmniejsza zużycie energii.

Druk wielkoformatowy to nie tylko doskonałe narzędzie reklamy i promocji, ale również idealne rozwiązanie dla architektów i projektantów. Dzięki zastosowaniu opisanych technologii w drukarni 321druk.pl możliwe jest również tworzenie pięknych i oryginalnych elementów dekoracyjnych, takich jak tapety, naklejki ścienne, podłogowe, obrazy na płótnie czy nawet rolety.

logo

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie