Robot paletyzujący - najważniejsze zastosowania

Mateusz Nowak
16.11.2022

Zadaniem robota paletyzującego jest przekładanie i układanie różnych rzeczy takich jak kartony, worki, standy i inne rzeczy na paletach. Paletyzacja jest nowoczesna i bardzo przydatna. Sprawdza się wszędzie tam, trzeba coś ułożyć- magazyny, hurtownie itp. Robot paletyzujący posiada szereg różnych zastosowań oraz zalet. Warto zapoznać się z funkcjami jakie oferują roboty. To ułatwienie i lepsza organizacja pracy. Co warto wiedzieć o robotach? Czy warto mieć je w swojej firmie? Gdzie można je kupić?

Jakie zastosowania w firmie mają roboty paletyzujące?

Warto wiedzieć, że każdy  robot paletyzujący ma indywidualny zasięg oraz udźwig- te najbardziej nastawione na wydajną pracę , mogę świetnie obsługiwać nawet do dwóch linii produkcyjnych w jednakowym czasie. Fachowcy podkreślają, że jeżeli będzie to potrzebne można dokupić akcesoria takie jak chwytaki aby pracowały jeszcze szybciej i precyzyjniej. Roboty paletyzujące są mistrzami w szybkości i precyzji- z całą pewnością można twierdzić, że zwiększają produktywną pracę każdej firmy. Warto zastanowić się, czy w firmie nie brakuje właśnie takiego pracownika- wszechstronnego, którego da się zaprogramować pod każde warunki pracy. Paletyzacja to często skomplikowane zadania, ale na szczęście dzięki robotom można wszystko usprawnić i przyśpieszyć. 

Czy roboty są bezpieczne?

Roboty paletyzujące posiadają specjalne atesty bezpieczeństwa, co sprawia, że mogą pracować bezpośrednio z ludźmi. Odpowiednio przygotowane i zaprogramowane potrafią pracować z niesamowitą precyzją- dzięki temu towar nigdy nie jest uszkodzony. Jednak bardzo ważne jest to w pracy magazynowej, że roboty nie muszą robić sobie przerw- ich praca może być wykonywana cały czas nieprzerwanie.  Na rynku jest dostępnych mnóstwo robotów, których cechuje automatyczne układanie na paletach. Warto stawiać na te, które mają kompaktową budowę, sprawia ona, że łatwiej zintegrować się z innymi maszynami. Warto wiedzieć też, że zabierają minimum przestrzeni roboczej- są więc idealne do pracy nawet w wąskich magazynach przemysłowych.

Czy warto inwestować w roboty do swojej firmy? 

Odpowiedź oczywiście, że będzie twierdząca. Automatyczne układanie na paletach nigdy nie było tak szybkie i precyzyjne. Inwestując w robota otrzymujemy pracownika, który swoją pracę będzie wykonywał z najwyższą precyzją i bezpieczeństwem. Nie tylko zajmuje niedużo miejsca ale ma też bardzo wytrzymałą konstrukcję. Roboty są stworzone tak, że ich napędy są bardzo wytrzymałe i oczywiście mogą pracować bez większych przerw. Roboty docenia się za precyzję, możliwość pracy w wymagających warunkach. Możliwość podłączania pod inne instalacje magazynowe oraz wytrzymałość tych urządzeń sprawia, że są one coraz bardziej popularne. Przed zakupem urządzeń warto skonsultować się ze specjalistami, którzy z całą pewnością pomogą przy doborze sprzętu. Praca w magazynach staje się coraz bardziej łatwa i przyjemna a to dzięki maszynom, które ogromnie pomagają w pracy ludziom. Oczywiście nie oznacza to, że rola człowieka w pracy się kończy, roboty po prostu mają nam pomagać.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://corobotics.pl/zastosowania/paletyzacja/

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.