5 świetnych akcesoriów Bluetooth, które zwiększą funkcjonalność Twojego smartfona

Mateusz Nowak
24.04.2017

Lubisz techno nowinki? Otwarcie przyznajesz, że jesteś gadżeciarzem? W takim razie nasz artykuł powinien Cię zainteresować. Dokładnie przyjrzeliśmy się rynkowej ofercie i wybraliśmy 5 najciekawszych akcesoriów Bluetooth, które możesz bez problemu połączyć ze swoim smartfonem, zwiększając tym samym jego funkcjonalność. Zaczynamy!

  1. Smartwatch – przez moment wydawało się, że te urządzenia nie zrobią żadnej rynkowej kariery, a jednak powoli się do nich przekonujemy. Smartwatch połączony z telefonem pozwala dyskretnie odbierać powiadomienia, odczytywać wiadomości, a nawet na nie odpowiadać. To świetna rzecz dla osób często uczestniczących w spotkaniach lub dla... studentów, którzy nudzą się na zajęciach.
  2. Smartband – opaska monitorująca aktywność to jeden z gadżetów idealnie trafiających w potrzeby rynku. Sukcesywnie rośnie bowiem grupa osób aktywnych, uprawiających sport, biegających, którym taka opaska bardzo się przyda. Dzięki niej można mieć kontrolę nad podstawowymi parametrami, jak tętno czy liczba spalanych kalorii, a dane te zapisywać bezpośrednio w pamięci telefonu.
  3. Słuchawki bezprzewodowe – klasyka gatunku i jeden z tych gadżetów, który idealnie komponuje się w tandemie ze smartfonem. Dzięki łączności Bluetooth można zapomnieć o denerwującym przewodzie, a nawet słuchać ulubionej muzyki w znacznym oddaleniu od telefonu. Jeśli słuchawki będą miały wbudowany mikrofon, to uzyskamy wygodny headset do prowadzenia długich rozmów.
  4. Zestaw słuchawkowy – to coś dla kierowców, których auta nie są wyposażone w pokładowe systemy Bluetooth. Taki zestaw gwarantuje wygodne prowadzenie rozmowy w czasie jazdy, a przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo i pozwala uniknąć mandatu za złamanie przepisów zabraniających jazdy ze słuchawką przy uchu.
  5. Głośnik zewnętrzny – bardzo popularne akcesorium, szczególnie wśród młodych ludzi, którzy chcą dzielić się swoją ulubioną muzyką ze znajomymi w dowolnym miejscu, np. na plaży. Porządny głośnik Bluetooth gwarantuje bardzo przyjemne brzmienie, a nawet mocny bas – dzięki temu zwykły smartfon może stać się centrum zarządzania muzyką podczas imprezy z przyjaciółmi.

Akcesoria Bluetooth są niedrogie, bardzo funkcjonalne, ładne i mobilne. Dodatkowo pozwalają zwiększyć użyteczność smartfona, co jest dostatecznym argumentem, by rozważyć zakup jednego z wymienionych przez nas gadżetów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.