85-calowe telewizory Samsung – coś dla posiadaczy naprawdę dużego salonu

Piotr Kowalczyk
12.05.2023

Jest tylko kwestią czasu, kiedy w normalnej sprzedaży pojawią się 100-calowe telewizory. Póki co prym w segmencie gigantycznych odbiorników wiedzie Samsung. Koreański producent niedawno zaprezentował swoje 85-calowe modele, które robią olbrzymie wrażenie. Czego możemy od nich oczekiwać? Pokażemy to na przykładzie najtańszego i najdroższego modelu z serii.

Samsung UE85AU7172

Najtańszym telewizorem o przekątnej 85 cali w ofercie Samsunga jest model UE85AU7172, który oferuje rozdzielczość 4K Ultra HD i posiada matrycę wykonaną w technologii LED. Do dyspozycji mamy tryb HDR, funkcje Smart TV realizowane przez płynny system Tizen, łączność Bluetooth i W-Fi, 3 gniazda HDMI, 1 USB, CI, LAN , RF i audio oraz dwa głośniki o mocy 10 W każdy.

Samsung QE85Q80BAT

Najdroższym w zestawieniu modelem o przekątnej ekranu 85 cali jest Samsung QE85Q80BAT, który oferuje już znacznie więcej – przede wszystkim matrycę w technologii QLED z częstotliwością odświeżania 100 Hz. Rozdzielczość 4K Ultra HD to oczywiście standard, natomiast warto zwrócić uwagę na obecność głośników o mocy aż 60 W. Dodatkowo mamy aż 4 gniazda HDMI, 2 USB, CI, LAN, RF i audio oraz – jak w tańszym modelu – łączność Bluetooth i Wi-Fi.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie