Akcesoria GSM – które mogą Ci się naprawdę przydać?

Jerzy Biernacki
06.08.2021

Sam zakup nowego telefonu nie oznacza jeszcze, że urządzenie jest w pełni funkcjonalne i przystosowane do Twoich potrzeb. Niestety, producenci urządzeń mobilnych chcą dziś zarabiać na swoich klientach na wiele sposobów, w tym takich, które kilkanaście lat temu były nie do pomyślenia. Przykładem może być brak potrzebnych akcesoriów GSM w zestawie. Na szczęście można je niedrogo kupić, ale pytanie, w które naprawdę warto zainwestować? Te najbardziej przydatne akcesoria GSM opisujemy w naszym poradniku.

Słuchawki

Jeśli nie ma ich w zestawie, a lubisz np. słuchać muzyki przez Spotify czy Tidal, to potrzebujesz słuchawek – przydadzą się również do prowadzenia rozmowy podczas prowadzenia samochodu, jeśli nie masz zestawu głośnomówiącego. Tutaj najlepiej będzie od razu zainwestować w wygodne słuchawki bezprzewodowe.

Dodatkowa ładowarka

Ta dołączona do zestawu najczęściej jest bardzo niskiej jakości, a już na pewno nie będzie ładowarką bezprzewodową. Dlatego warto od razu zainwestować w dodatkową ładowarkę, a tę oryginalną zostawić sobie jako tzw. backup czy mieć ją w biurze.

Uchwyt samochodowy

Obowiązkowa inwestycja dla kierowców, którzy podczas jazdy wykorzystują telefon np. do wyświetlania wskazówek nawigacji czy z racji obowiązków służbowych muszą ciągle prowadzić rozmowy. Dobry uchwyt zapewni wysoki komfort korzystanie ze smartfonu w trasie, a przy tym zagwarantuje pełne bezpieczeństwo zarówno sprzętu, jak i tapicerki samochodowej.

Kabel USB

Brak kabla USB w opakowaniu smartfonu wydaje się już grubą przesadą, ale to coraz częściej norma. Producenci czasami dołączają też krótkie kabelki, które np. w ogóle nie przydają się do podłączania telefonu do samochodu. W takiej sytuacji czeka Cię zakup dodatkowego kabla USB – najlepiej wybierz taki w elastycznym, materiałowym oplocie oraz z różnymi końcówkami.

Etui

Nowy smartfon powinien jak najdłużej zachować oryginalny wygląd, co nie będzie możliwe, jeśli nie zabezpieczysz obudowy przed zarysowaniami. Ten problem od ręki rozwiąże odpowiednie etui – tanim wyborem będzie etui silikonowe, które jest w zupełności wystarczające.

Szkło hartowane na ekran

Ekran jest tym elementem smartfonu, który najczęściej ulega poważnym awariom, np. z powodu upadku telefonu czy zgniecenia go podczas wsiadania do auta (gdy trzymasz smartfon w kieszeni). Możesz zminimalizować ryzyko takich nieprzyjemnych sytuacji inwestując w szkło hartowane, które zabezpieczy ekran także przed zarysowaniem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.