Android Auto: bardzo przydatna funkcjonalność, którą wykorzystasz w Twoim samochodzie

Krzysztof Jagielski
07.03.2019

Każdy kierowca, który kiedykolwiek próbował korzystać ze smartfona podczas jazdy (np. zerkając na nawigację w Google Maps), dobrze wie, że jest to uciążliwe, niewygodne i zwyczajnie niebezpieczne. Google postanowiło rozwiązać ten problem projektując Android Auto. Jest to specjalny interfejs przeznaczony dla zmotoryzowanych użytkowników telefonów pracujących pod dyktando najpopularniejszego mobilnego OS na świecie. Na czym to właściwie polega? Przeczytaj i… skorzystaj!

Jak działa Android Auto?

Android Auto jest dużym rozszerzeniem systemu operacyjnego, przystosowanym do działania z samochodowym interfejsem multimedialnym. To rozwiązanie powstało głównie z myślą o kierowcach. Android Auto pozwala korzystać z podstawowych aplikacji mobilnych w wygodny i, co najważniejsze, bezpieczny sposób.

W momencie uruchomienia funkcji na ekranie telefonu wyświetlają się znacznie większe ikony najważniejszych aplikacji: Google Maps, Google Play Music, Messenger, Skype czy Spotify. Dzięki temu kierowca może łatwo je odnaleźć bez konieczności długiego odrywania wzroku od drogi.

Z funkcji można korzystać na telefonie lub przy pomocy systemu multimedialnego samochodu. Jeśli w aucie jest ekran dotykowy, istnieje możliwość przekazania na niego obrazu ze smartfona. Android Auto łączy się z systemem, dzięki czemu można sterować jego funkcjami przy pomocy np. przycisków na kierownicy.

Ponadto każda rozmowa telefoniczna jest obsługiwana przez system głośnomówiący samochodu. Jest to bardzo wygodne, bezpieczne i umożliwia chociażby korzystanie z nawigacji Google Maps bez konieczności ciągłego zerkania na ekran telefonu.

Czy Android Auto jest kompatybilny z Twoim samochodem?

Jeśli jeździsz relatywnie nowoczesnym autem, to na 99% tak. Nawet nie mając ekranu dotykowego, np. do obsługi nawigacji, możesz połączyć telefon z samochodowym systemem multimedialnym – wówczas jednak sterowanie funkcjami będzie możliwe głównie z poziomu smartfona. Kompatybilność swoich modeli z systemem Android Auto deklaruje dziś zdecydowana większość producentów samochodów.

Połączenie samochodu z Android Auto jest banalnie proste. Wystarczy, że włączysz funkcję wyszukiwania urządzeń przez Bluetooth (funkcja musi być włączona także w smartfonie). Zachęcamy Cię do wypróbowania Android Auto i jesteśmy przekonani, że będziesz korzystać z tego interfejsu nie tylko w trasie, ale również podczas codziennych dojazdów do pracy i do domu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.