Android Auto – dlaczego warto korzystać z tej funkcji?

Jerzy Biernacki
15.09.2021

Choć Android Auto nadal nie jest oficjalnie dostępne w naszym kraju, to posiadacze nowszych smartfonów (z Androidem od wersji 10) nie mają problemu z tym, aby korzystać z tej funkcji w swoich samochodach. Nie wszyscy jednak to robią, ponieważ nie zdają sobie sprawy, jak wygodne jest to rozwiązanie. W naszym poradniku wymieniamy najważniejsze powody, dla których warto zacząć korzystać z funkcji Android Auto.

Komfortowy dostęp do nawigacji Google Maps

Jest to zdecydowanie najważniejszy argument przemawiający za tym, aby wreszcie zacząć korzystać z Android Auto w samochodzie – oczywiście pod warunkiem, że masz taką możliwość. Po połączeniu telefonu z system inforozrywki w aucie zyskasz możliwość wyświetlenia wskazań nawigacji na ekranie centralnym oraz sterowania poszczególnymi funkcjami dotykowo. Nawigacja będzie znacznie większa niż na telefonie, a przede wszystkim nic nie będzie Ci zasłaniać widoczności za szybą czołową.

Sama nawigacja Google Maps, choć nie jest idealna, świetnie sprawdza się na co dzień i kładzie na łopatki praktycznie każdy fabryczny system nawigacyjny – zarówno pod względem dokładności, jak i aktualizacji, ostrzeżeń, proponowania alternatywnych tras w oparciu o ruch drogowy etc. 

Wyższy poziom bezpieczeństwa w czasie jazdy

Korzystając z Android Auto możesz nareszcie pozbyć się nawyku sięgania po telefon w czasie jazdy – choćby po to, aby wykonać czy odebrać połączenie, sprawdzić nową wiadomość czy zmienić coś w ustawieniach nawigacji. Tutaj wszystko to możesz zrobić z poziomu ekranu w samochodzie lub przycisków na kierownicy, co znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa na drodze.

Wyszukiwanie głosowe

Można z niego oczywiście korzystać z poziomu telefonu, jednak znacznie wygodniej jest robić to w czasie jazdy przy pomocy ekranu dotykowego w samochodzie czy przycisku na kierownicy. Wyszukiwanie głosowe przydaje się wtedy, gdy np. chcesz szybko znaleźć jakiś punkt POI (stację benzynową, zakład wulkanizacyjny etc.), ale też poznać jakieś ciekawostki o regionie, przez który przejeżdżasz.

Samochód prawie jak biuro

Korzystanie z funkcji Android Auto w samochodzie szczególnie rekomendujemy osobom, które dużo podróżują po kraju i w czasie jazdy muszą załatwiać multum spraw służbowych. Dzięki temu można łatwo przenieść swoje biuro do auta i mieć wygodny dostęp m.in. do wiadomości mailowych czy SMS, na które można też odpowiadać bez odrywania rąk od kierownicy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.