Aplikacja bankowa na telefonie – dlaczego warto ją mieć?

Piotr Kowalczyk
16.08.2022

Wciąż nie korzystasz z aplikacji bankowej? Rozumiemy, że masz obawy o bezpieczeństwo i jest to bardzo rozsądne podejście. Uspokajamy natomiast, że aplikacja w żaden sposób nie zwiększa ryzyka utraty środków, o ile oczywiście mądrze korzystasz ze swojego telefonu i odpowiednio go zabezpieczyłeś (np. biometrycznie). W takim przypadku aplikacja jest dużym udogodnieniem, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Łatwe logowanie do konta

Szybko się przekonasz, że aplikacja pozwala Ci łatwiej kontrolować stan konta. Nie musisz mieć komputera, aby zajrzeć na swój rachunek. Nie musisz też męczyć się z podawaniem loginu i hasła w przeglądarce, co paradoksalnie jest mniej bezpieczne niż korzystanie z aplikacji.

Dostęp do konta uzyskujesz poprzez odcisk palca (o ile Twój telefon posiada taką funkcję) lub indywidualny PIN.

Możliwość zlecania przelewów i robienia zakupów gdziekolwiek na świecie

Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś, że musiałeś pilnie zlecić przelew, na przykład za obóz dziecka, o którym na śmierć zapomniałeś. Dzięki aplikacji bankowej zrobisz to szybko, z dowolnego miejsca na świecie, a także bezpiecznie – o ile oczywiście korzystasz z połączenia LTE, a nie z publicznej sieci Wi-Fi.

Bezpieczne potwierdzanie transakcji

Aplikacja świetnie sprawdza się również wtedy, gdy zlecasz przelew z poziomu komputera lub płacisz za jakieś zakupu kartą. Potwierdzeniem transakcji może być zalogowanie się do aplikacji mobilnej, co jest o wiele szybsze i bezpieczniejsze niż przepisywanie kodu SMS.

Aplikacja może się przydać w najmniej spodziewanym momencie

Tutaj dobrym przykładem będzie zgubienie portfela ze wszystkimi dokumentami i kartami płatniczymi. Chcąc zadziałać szybko i wykluczyć ryzyko, że znalazca wypłaci środki z Twojego konta czy tym bardziej ukradnie Twoją tożsamość, zaloguj się do aplikacji bankowej i znajdź opcję zastrzeżenia karty oraz dowodu osobistego. Zrobisz to w kilka chwil, co zagwarantuje bezpieczeństwo Twoich pieniędzy i przede wszystkim tożsamości.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.