Aplikacje, dzięki którym nie będziesz już musiał nosić portfela

Maciej Piwowski
08.08.2022

Coraz więcej osób, szczególnie mężczyzn, rezygnuje z noszenia przy sobie ciężkiego, wypchanego po brzegi portfela. Rzeczywiście, jest to dość kłopotliwe, zwłaszcza w sytuacji, gdy musimy stworzyć elegancką stylizację i zwyczajnie nie mamy gdzie przechowywać portfela (aby nie odznaczał się pod marynarką). Na szczęście w dobie nowoczesnych technologii możemy śmiało zrezygnować z noszenia portfela – wystarczy mieć smartfon i zainstalować na nim kilka podstawowych aplikacji. Ich listę znajdziesz w naszym poradniku.

Google Pay

Zrezygnowanie z noszenia przy sobie portfela wymaga „ogarnięcia” płatności telefonem lub zegarkiem. W tym celu potrzebujesz specjalnej aplikacji – a najpopularniejszą z nich jest Google Pay, z którą współpracuje większość systemów bankowości elektronicznej w naszym kraju. Do Google Pay możesz dodać posiadane karty i płacić w sklepach np. telefonem z NFC. To wygodne, szybkie, dość bezpieczne, a przy tym pozwala rzeczywiście zapomnieć o noszeniu portfela z kartami płatniczymi.  

mObywatel

To aplikacja rządowa, która bardzo ułatwia życie i również zwalnia nas z konieczności noszenia portfela. Dzięki tej aplikacji nie musisz mieć przy sobie żadnych dokumentów potwierdzających Twoją tożsamość czy nawet posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami. W aplikacji znajdziesz cyfrową wersję Twojego dowodu osobistego, prawa jazdy, a także certyfikat szczepienia (o ile będzie gdzieś potrzebny).

Curve

To ciekawa alternatywa dla Google Pay. W dużym skrócie: Curve umożliwia nam połączenie wszystkich posiadanych kart w jednej aplikacji i płacenie nimi w sklepach w taki sposób, że po prostu wybieramy sobie kartą, którą chcemy opłacić zakup. Co ważne, Curve umożliwia zmianę decyzji – na przykład gdy wrócimy do domu i stwierdzimy, że jednak lepiej było skorzystać z innej karty, to mamy możliwość zmienić kartę i przeksięgować płatność.

Revolut

To z kolei propozycja dla osób, które nie chcą nosić przy sobie portfela także podczas zagranicznych wakacji czy wyjazdów służbowych. Revolut jest aplikacją umożliwiającą błyskawiczną wymianę walut po bardzo atrakcyjnym kursie, bez bankowego spreadu, a także płacenie za zakupy w zagranicznych sklepach czy punktach usługowych w lokalnej walucie. Daje to duże oszczędności. Kartę Revolut zamówioną do konta można dodać do usługi Google Pay i płacić telefonem czy zegarkiem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.