Aplikacje, które kradną Ci mnóstwo czasu. Zastanów się, czy warto je instalować

Marek Szydełko
05.10.2022

Narzekasz na brak czasu? Z niczym się nie wyrabiasz? To nie musi być wina złej organizacji. Jeśli korzystasz ze smartfonu, to na pewno masz na nim kilka aplikacji, które dosłownie kradną czas, mocno angażując użytkowników. Listę takich aplikacji znajdziesz w naszym poradniku. Odinstaluj je i sprawdź, czy Twoja doba „magicznie” się nie wydłużyła.

Twitter

Zaczniemy od może nieoczywistego wyboru. Twitter to aplikacja mniej popularna niż np. Facebook, natomiast niesamowicie wręcz angażująca i uzależniająca. W ciągu kilku minut możesz dostać komunikat o kilkudziesięciu nowy tweetach – i to tylko od obserwowanych osób. Twitter to perfekcyjny złodziej czasu, dlatego pozbądź się tej aplikacji z telefonu i nie korzystaj z niej na komputerze w pracy.

Facebook

Przechodzimy do aplikacji, z której korzysta kilka miliardów ludzi na świecie – w większości tylko tracąc przez nią czas. Facebook to portal społecznościowy, który silnie angażuje naszą uwagę. Co gorsza, często przeglądamy go z nudów. Spróbuj zrobić sobie przerwę od Facebooka, a przekonasz się, że nareszcie masz więcej czasu na pracę czy dla bliskich.

Instagram

Instagram to specyficzny portal, który jest szalenie popularny wśród młodszych użytkowników. Uznajemy go za złodzieja czasu, ponieważ trudno znaleźć na nim wartościowe treści. W większości są to posty, które kreują fałszywy obraz rzeczywistości. Do wyrzucenia!

TikTok

Platforma, która zrobiła niesamowitą karierę i jest najszybciej rozwijającym się medium na świecie. TikTok to kopalnia bzdurnych treści, które mogą bawić, angażować, natomiast na pewno nie wnoszą żadnej wartości do naszego życia. Jeśli nie znasz TikToka, to naprawdę nic nie tracisz.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.