Aplikacje mobilne przydatne w podróży

Piotr Kowalczyk
28.09.2019

Podróżowanie jest dziś dziecinnie proste. Jeśli tylko masz czas i oczywiście pieniądze (choć z tym akurat można dyskutować), jesteś w stanie w ciągu maksymalnie kilku godzin zaplanować wszystkie szczegóły wyjazdu w dowolne miejsce na świecie. Umożliwiają to oczywiście różnego rodzaju internetowe usługi dla podróżnych. Z części z nich możesz korzystać na smartfonie, co okazuje się być niezwykle przydatne podczas podróży, zwłaszcza zagranicznej. Kilka szczególnie praktycznych aplikacji mobilnych wymieniamy w naszym poradniku.

Google Maps

Absolutna podstawa w podróży. Co ciekawe, aplikacja Mapy Google od pewnego czasu posiada funkcję pracy offline. Wiedząc, gdzie jedziesz i po jakim terenie będziesz się poruszać, możesz wybrać kilka tras online, a następnie zapisać je w pamięci urządzenia i mieć do nich dostęp bez konieczności łączenia się z Internetem. Może to być bardzo przydatne podczas zagranicznych wojaży.

TripAdvisor

Największa na świecie społeczność podróżników i turystów, którzy wzajemnie polecają sobie różne usługi, miejsca i atrakcje. Dzięki tej aplikacji możesz w kilka chwil ustalić, czy np. warto poświęcić kilka godzin na dojazd do jakiejś świątyni, czy dobrym pomysłem będzie zatrzymanie się w danym hotelu lub zjedzenie obiadu w konkretnej restauracji. Dużym atutem TripAdvisor jest dość szczegółowy system weryfikacji opinii, dzięki czemu można w znacznym stopniu polegać na znalezionych rekomendacjach.

Jakdojadę

Polska aplikacja, która jest znakomicie oceniana także przez zagranicznych ekspertów. Ten program służy do szybkiego ustalania, jakimi środkami transportu można dojechać we wskazane miejsce. Aplikacja będzie super przydatna osobom podróżującym po Polsce bez własnego samochodu, korzystającym z komunikacji zbiorowej.

Uber

Kontrowersyjna aplikacja, która jednak może Ci bardzo pomóc podczas podróży. Opłaty za taksówki są wysokie niezależnie od miejsca na świecie, stąd warto zawsze mieć pod ręką możliwość zamówienia prywatnego przewozu za z góry wiadomą stawkę. Uber to globalna marka funkcjonująca w wielu krajach, stąd polecamy właśnie tę aplikację.

Jakie inne aplikacje mobilne warto zainstalować na smartfonie przed podróżą?

Na pewno przyda Ci się jakaś aplikacja, która automatycznie przelicza walutę – jest to szczególnie ważne wtedy, gdy wybierasz się w podróż poza strefę euro. Poza tym dobrym pomysłem będzie zainstalowanie aplikacji tłumaczeniowej oraz programu, który na bieżąco informuje o aktualnym zużyciu pakietu danych komórkowych – uchroni Cię to przed bardzo wysokimi opłatami w roamingu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.