CANAL+ - nowa usługa VOD już dostępna w Polsce

Piotr Kowalczyk
22.06.2020

To dobra informacja dla tych, których interesuje oferta programowa francuskiej platformy, ale z zasady nie chcą się wikłać w żadne długie umowy. W Polsce oficjalnie wystartowała nowa usługa VOD, czyli CANAL+. Jest to osobny twór, dostępny przez Internet, w tym na Smart TV i urządzeniach mobilnych z systemem Android oraz iOS. Więcej o tej usłudze piszemy w naszym artykule.

Na czym to polega?

CANAL+ to usługa dostępna wyłącznie online, technicznie niemająca nic wspólnego z platformą telewizji cyfrowej. Wspólny jest jedynie brand. Mało tego: nie jest to usługa alternatywna dla HBO GO, bo ta nadal będzie dostępna dla użytkowników, jako osobny twór. Ciekawostką jest przy tym fakt, że CANAL+ oferuje nie tylko dostęp do całej biblioteki kanałów, filmów i programów, ale także wydarzeń „na żywo”, jak chociażby transmisje spotkań sportowych.

Ważną cechą nowej usługi jest to, że aby uzyskać do niej dostęp, nie trzeba wykupywać żadnego długoterminowego abonamentu. Usługa jest świadczona bez umowy i bez dekodera. Wystarczy założyć konto, podać dane karty płatniczej (na razie to jedyna akceptowana metoda płatności) i już można zacząć korzystać. Pierwszy miesiąc jest udostępniany za darmo. Subskrypcję można w dowolnym momencie anulować.

Ceny i pakiety

CANAL+ jest usługą podzieloną na kilka pakietów tematycznych, dzięki czemu można łatwiej ocenić, który z nich jest dla nas atrakcyjniejszy. I tak:

  • FREE – jest to pakiet bezpłatny, w ramach którego możemy oglądać kanały tematyczne z oferty CANAL+;
  • Film – pakiet za 50 złotych miesięcznie oferuje dostęp do filmów i seriali CANAL+, HBO, Ale Kino oraz Filmbox;
  • Sport – również za 50 złotych miesięcznie możemy zyskać dostęp do kanałów sportowych, w tym CANAL+ Sport, Eleven Sports czy Sportklub HD;
  • FUN&INFO – pakiet za 25 złotych miesięcznie umożliwia oglądanie programów dokumentalnych, lifestylowych, muzycznych, kulinarnych czy informacyjnych, w tym TVN24, National Geographic czy FOX;
  • KIDS – pakiet stworzony z myślą o dzieciach. Za 10 złotych miesięcznie zyskujemy dostęp do kanałów dla najmłodszych.

Można również zdecydować się na pakiet kompleksowy, obejmujący całą ofertę CANAL+ za 135 złotych miesięcznie. 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.