Co wiemy o iOS 18?

Antoni Kwapisz
06.02.2024

iOS, flagowy system mobilny Apple, 18 jest zapowiadany jako jedna z największych w historii aktualizacji systemu operacyjnego dla iPhone'ów i iPadów. Amerykański gigant prawdopodobnie wprowadzi szereg nowości w zakresie sztucznej inteligencji.

To będzie zupełnie inny system (a przynajmniej taki ma być)

Omówmy główne cechy, które – według doniesień z obozu Apple – mają wyróżnić iOS 18 na tle poprzednika.

Przede wszystkim Apple planuje wdrożyć nowe funkcje oparte na sztucznej inteligencji, takie jak: automatycznie generowane playlisty w Apple Music czy wsparcie dla tworzenia treści w aplikacjach takich jak Pages czy Keynote.

Znacząco ulepszona zostanie Siri, która również zacznie wykorzystywać modele językowe AI, co ma pozwolić na bardziej naturalną konwersację i lepszą personalizację.

Bardzo ważną nowością wsparcie dla standardu Rich Communication Services (RCS), co poprawi komunikację pomiędzy użytkownikami iPhone'ów i urządzeń z Androidem, oferując takie funkcje jak: potwierdzenia odczytu, wskaźniki pisania oraz możliwość wysyłania zdjęć i wideo wysokiej jakości.

Kiedy premiera iOS 18?

Nowy system ma zostać zaprezentowany na Worldwide Developers Conference w czerwcu 2024, natomiast oficjalne wydanie planowane jest na wrzesień.

Choć nie znamy jeszcze listy urządzeń kompatybilnych z iOS 18, to prawdopodobnie aktualizacja będzie dostępna dla iPhone'ów od serii 11.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie