Czasochłonne obowiązki, które można załatwić z poziomu aplikacji

Antoni Kwapisz
21.04.2020

W Polsce mamy ponad 30 milionów użytkowników Internetu i mniej więcej tyle samo urządzeń mobilnych. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że w sieci jesteśmy w stanie załatwić mnóstwo prozaicznych spraw, co nie zmienia faktu, że nadal wiele osób nie korzysta z tej możliwości. Szkoda, bo obecnie z poziomu popularnych aplikacji mobilnych możemy zdjąć sobie z barków różnego rodzaju obowiązki, oszczędzając czas i energię. Kilka przykładów wymieniamy w naszym poradniku – oby dały Ci do myślenia.

Zakupy spożywcze

Jest coraz więcej aplikacji, w tym uruchamianych przez same sklepy, które umożliwiają szybkie i bardzo wygodne zrobienie zakupów spożywczych z dowozem do domu. Wystarczy smartfon z dostępem do Internetu. Owszem, czasami i tak trzeba osobiście pójść do sklepu, by wybrać najlepsze produkty, ale jeśli chodzi o takie zwykłe, cotygodniowe zakupy, to opcja z robieniem ich online i z dowozem pod drzwi znakomicie się sprawdza.

Opłacenie rachunków

Chyba każdemu zdarzyło się ciężko wzdychać podczas stania w długiej kolejce na poczcie, która była spowodowana tym, że jedna osoba postanowiła hurtowo opłacić wszystkie rachunki w okienku. O ile można zrozumieć takie postępowanie u seniorów, o tyle jest ono co najmniej dziwne w przypadku osób młodych. Liczne aplikacje, przede wszystkim bankowe, umożliwiają szybkie uregulowanie swoich zobowiązań, w dodatku bez ponoszenia kosztu pośrednictwa. Naprawdę szkoda życia na stanie w kolejkach.

Wykupienie ubezpieczenia

Z poziomu aplikacji mobilnych możemy wykupić praktycznie dowolne ubezpieczenie: komunikacyjne, majątkowe, turystyczne, nawet na życie. Jest to bardzo wygodne, ale także umożliwia dokładne porównanie wielu ofert, które potrafią się znacznie różnić pod względem cen oraz zakresu ochrony.

Umówienie wizyty u lekarza

Z tej opcji koniecznie powinny zacząć korzystać osoby, które mają już dość wiszenia na telefonie i obdzwaniania poszczególnych gabinetów w poszukiwaniu tego mającego akurat wolny termin. Aplikacje do umawiania wizyt lekarskich online są proste, bardzo intuicyjne, a do tego obejmują coraz więcej prywatnych gabinetów z najróżniejszych specjalizacji. Wizytę można umówić z poziomu smartfona, w dogodnym dla siebie terminie, a przy okazji zapoznać się z opiniami na temat danego lekarza.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.