Czujnik temperatury Wi-Fi do domu – dlaczego warto?

Remigisz Szulc
19.04.2022

Jeśli powoli wkręcasz się w temat technologii smart home, to na pewno zetknąłeś się już z czujnikami temperatury Wi-Fi. Nie są tanie (najtańsze takie urządzenia można kupić za około 70 złotych), ale bardzo fajnie sprawdzają się na co dzień. Dlaczego warto zainwestować w takie czujniki? Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Stały podgląd na aktualną temperaturę

Czujniki Wi-Fi umożliwiają dokonywanie odczytów temperatury w poszczególnych pomieszczeniach z dowolnego miejsca na świecie. Jest to ważna funkcjonalność z punktu widzenia osób, które np. obniżają temperaturę w mieszkaniu czy w domu w okresie zimowym na czas wyjścia do pracy i chcą wiedzieć, czy wnętrze zanadto się nie wychłodziło – jeśli tak, to można zdalnie podwyższyć temperaturę, aby wrócić już do przyjemnie ciepłego domu.

Sposób na oszczędności

Dzięki czujnikom temperatury Wi-Fi zyskujesz możliwość precyzyjnego sterowania temperaturą w poszczególnych pomieszczeniach. Chcesz mieć ciepło w salonie, ale nie potrzebujesz, aby ogrzewanie działało w pomieszczeniu gospodarczym czy w sypialni? Zdalnie odczytasz temperaturę i będziesz mógł skorygować pracę kotła grzewczego, pompy ciepła, klimatyzatora etc.

Podstawa kompleksowego systemu zarządzania temperaturą w domu

Jeśli planujesz zbudować system smart home również do zarządzania komfortem termicznym w domu, to potrzebujesz czujników temperatury Wi-Fi. Można je zaprogramować  w taki sposób, aby bez Twojego udziału kontrolowały ciepłotę oraz poziom wilgotności.

Przykładowo: gdy temperatura w sypialni rośnie powyżej zadanych 22 stopni, to czujnik wyśle sygnał do klimatyzatora i ten automatycznie się uruchomi. Proste, naprawdę nietrudne w wykonaniu, a bardzo komfortowe na co dzień.

Możliwość analizowania historii odczytów temperatury

Wiele osób chce wiedzieć, jak zmieniała się temperatura w poszczególnych pomieszczeniach w zależności od aktualnych ustawień systemu grzewczego czy klimatyzacji. Analizowanie historii pozwala wybrać optymalne ustawienia pod względem komfortu i kosztów. Dostęp do tej funkcji dają Ci właśnie czujniki temperatury Wi-Fi współpracujące z aplikacją mobilną.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.