Czy można mieć Messengera bez Facebooka? Wyjaśniamy

Mariusz Siwko
12.12.2023

Messenger to jeden z najpopularniejszych, a przy tym najbardziej funkcjonalnych komunikatorów na świecie. Dla wielu osób jego podstawową wadą jest to, że ma bezpośrednie powiązanie z Facebookiem. Okazuje się jednak, że można korzystać z Messengera bez Facebooka, co wyjaśniamy w naszym poradniku.

Jak korzystać z Messengera bez Facebooka?

Od razu zaznaczamy, że nie ma możliwości rozpoczęcia korzystania z Messengera bez konta na portalu Facebook. Konieczne jest zarejestrowanie się na portalu, ale na tym kontakt z Facebookiem może się zakończyć.

Jeśli chcesz korzystać z samego Messengera, a Facebook kompletnie Cię nie interesuje, to wystarczy tylko dezaktywować założone przed chwilą konto. W ten sposób dalej będziesz mieć dostęp do Messengera i zgromadzonych kontaktów, natomiast nie będzie otrzymywać żadnych powiadomień na Facebooku – tę aplikację będzie można po prostu usunąć.

Zaletą tego rozwiązania jest również to, że inne osoby nie będą mogły wyszukać Cię na Facebooku, ale na Messengerze już tak. Własny profil na portalu można też w dowolnej chwili aktywować.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie