Czy oglądanie seriali to strata czasu?

Maciej Piwowski
15.01.2021

Użytkownicy serwisów filmowych dzielą się na dwa typy. Z jednej strony mamy do czynienia z wielbicielami dobrych filmów. Z drugiej natomiast z fanami wieloodcinkowych seriali. Teraz gdy aura zimowa niekoniecznie zachęca do opuszczania naszego ciepłego mieszkania, a okres świąteczny jest coraz bliżej, jeszcze chętniej sięgamy po topowe ekranizacje. Czy warto oglądać seriale? Czy nie jest to strata czasu? Zastanówmy się wspólnie!

Rozrywka dla niewymagających

Wielbiciele seriali nie wyobrażają sobie wieczoru bez obejrzenia przynajmniej kilku odcinków ulubionej produkcji. Netlix pokochały miliony użytkowników na całym świecie. Nic w tym dziwnego! Pełny dostęp najnowszych produkcji to coś, czego wszyscy potrzebowaliśmy. Czy zatem oglądanie seriali jest słusznie nazywane rozrywką dla niewymagających?

Czy wiedzieliście, że...

… oglądanie filmów i seriali jest często wykorzystywane do nauki języków obcych? Jeśli posługujesz się danym językiem w stopniu co najmniej komunikatywnym, możesz oglądać ulubione pozycje z obcojęzycznym lektorem.

Początki niekiedy bywają trudne. Zanim zatem zabierzesz się za oglądanie serialu, upewnij się, czy twoja znajomość języka jest na odpowiednim poziomie. Aby ułatwić sobie naukę, włącz napisy i staraj się wychwycić pojedyncze słówka czy pełne zdania. Z czasem zauważysz, z jaką łatwością jesteś w stanie przyswoić wiedzę, a nauka przestanie sprawiać ci trudności. Tymczasem koniecznie sprawdź stronę - https://serialowy.pl/. Znajdziesz tam ranking najlepszych seriali w języku hiszpańskim czy niemieckim.

Wydobądź swoją kreatywność

Natłok obowiązków często sprawia, że potrzebujemy chwili wytchnienia. Czemu zatem nie wykorzystać wolnego wieczoru z gorącą herbatą w kubku i twoim ulubionym serialem w tle? Oglądanie seriali może korzystnie wpłynąć na twoją pracę. Oglądaj, obserwuj i wyciągaj wnioski. Bardzo często nie zwracamy uwagi na nasze otoczenie, a to właśnie ono może być źródłem wielu inspiracji. Ciekawy serial pobudzi naszą wyobraźnię, tym samym pozbawiając nas wszelkich blokad twórczych. Połącz to, co pożyteczne z tym, co uwielbiasz i ciesz się spokojnymi chwilami!

Stymulacja mózgu

Nasz umysł wymaga dodatkowych bodźców. Wciągająca fabuła wręcz wymusza na nas pełną koncentrację, tym samym stymuluje nasz mózg. Nielogiczne wątki, zawiłe treści, nadmiar informacji sprawiają, że często nieświadome zaczynamy drążyć temat i wyszukiwać odpowiedzi na serialowe zagadki.

I dla młodych, i dla nieco starszych

Kultowe produkcje, takie jak „Gra o tron”, „Dom z papieru” czy „Sex Education” mogą stać się dobrym pretekstem do przełamania bariery międzypokoleniowej. Skoro wszyscy o nich mówią, dlaczego ty nie poruszysz z bliskimi interesujących was wątków? Bez wątpienia, seriale łączą pokolenia!

Edukacja poprzez rozrywkę

Mówiąc o serialach, często mamy na myśli produkcje o charakterze fikcyjnym. Niemniej jednak warto poruszyć istotny aspekt, jakim jest edukacja. Seriale dokumentalne są dobrym sposobem na przyswajanie wiedzy. Oglądając odcinek, zapamiętujemy ważne wydarzenia, nabywając przy tym szeroką wiedzę. Nauka wcale nie musi być straszna i nudna...

Aspekt wizualny

Wszechobecne social media sprawiły, że uwielbiamy to, co ładne i ciekawe. Seriale to nie tylko akcja oparta na perypetiach głównych bohaterów. Następnym razem zwróć uwagę na jakość produkcji. Światło, odpowiednio ustawiony kadr, aranżacja wnętrza, stroje... Małe detale, a cieszą oko!

Czy seriale mogą przekazywać wartości?

Zamiast skupić się na naszych codziennych obowiązkach, często marnujemy czas, spędzając całe dnie przed ekranem. Dostrzeżmy jednak pozytywy! Seriale przekazują nam pewne wartości. Czy lepsze, czy gorsze, pobudzają nas do myślenia i pozwalają poznać inną rzeczywistość. Wprawiają nas niekiedy w zakłopotanie, innym razem szokują. Niemniej sprawiają, że zaczynamy rozmyślać nad pewnymi kwestiami. Sprawiają, że na niektóre sprawy zaczynamy patrzeć inaczej...

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.