Czy warto podłączać kablówkę? Sprawdź inne możliwości

Redakcja
02.01.2019

Oferty cyfrowej telewizji kablowej coraz rzadziej satysfakcjonują klientów. Mimo że liczba dostępnych kanałów jest naprawdę imponująca, wiele osób narzeka, że tak właściwie, to nie ma czego w telewizji oglądać. W takiej sytuacji nie dziwi pytanie, jakie zadaje sobie coraz więcej z nas: czy warto podłączać kablówkę, a jeśli nie, to jakie są inne możliwości?

Zalety i wady telewizji kablowej

Telewizja kablowa, zwana potocznie kablówką, ma bez wątpienia szereg zalet. Aby z niej korzystać, wystarczy wykupić usługę u operatora telewizji kablowej, których na rynku jest bardzo wiele. Dzięki temu w ofertach możemy przebierać do woli, aż znajdziemy tę, która najbardziej nam odpowiada – zarówno pod względem zakresu programów, jak i ceny.

Telewizja kablowa cieszy się ogromną popularnością zwłaszcza w miastach i na osiedlach mieszkaniowych. To rozwiązanie bardzo wygodne, ponieważ nie wymaga dokupowania jakiegokolwiek innego sprzętu, jak ma to miejsce w przypadku telewizji satelitarnej. Po wykupieniu usługi i podłączeniu przewodu do telewizora, możemy zacząć oglądać telewizję. Wadą kablówki może okazać się natomiast ograniczona liczba przesyłanych programów, która obecnie wynosi 94.

Zalety i wady telewizji kablowej

Co zamiast kablówki?

Co jednak zrobić w przypadku, w którym oferta kanałów i jakość prezentowanych treści jest twoim zdaniem na bardzo niskim poziomie? Jeśli jesteś miłośnikiem filmów i właściwie tylko one przyciągają cię przed telewizor, pomyśl o zakupie dobrego zestawu kina domowego i sam wybieraj, co będziesz na nim oglądał. Ranking kin domowych, które nie obciążą za bardzo twojego budżetu, a przy tym staną się swoim centrum rozrywki znajdziesz w tym artykule, a https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-6-najlepszych-zestawow-kina-domowego-do-2000-zl.bhtml.

Inne wyjście to serwisy streamingowe, które zapewniają dostęp do ogromnej liczby filmów i seriali na żądanie. Ponadto, najnowsze seriale często są w nich dostępne znacznie szybciej niż w tradycyjnej telewizji, o ile w ogóle się niej pojawią. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że to ty wybierasz, kiedy chcesz oglądać swój ulubiony serial. Oznacza to, że nie musisz spieszyć się, by zdążyć na jego emisję lub potem czekać na nocną powtórkę.

Co zamiast kablówki?

Jakie konkretnie są możliwości? Ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim serwis Netflix, którego oferta powinna usatysfakcjonować nawet najbardziej wymagających widzów. Wśród innych polecanych usług VOD wymienić można również HBO Go. A jeśli kupujesz nowy telewizor lub wkrótce zamierzasz to zrobić, może zainteresuje cię oferowany przez niektórych producentów pakiet, dający darmowy dostęp do wielu serwisów VOD.

Ciekawym wariantem może też być ipla, czyli usługa telewizji internetowej, do korzystania z której wystarczy odpowiednie łącze internetowe. Ipla udostępnia użytkownikom już ponad 90 kanałów telewizyjnych, kilkadziesiąt tysięcy filmów, seriali i programów rozrywkowych, a dodatkowo ponad 200 godzin relacji na żywo co miesiąc. Większość materiałów w ipla można oglądać bez żadnych opłat, choć dostępne są także różne pakiety czy możliwość jednorazowego zakupu dostępu do konkretnego materiału.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.