Czym jest Internet symetryczny?

Antoni Kwapisz
02.09.2022

Internet symetryczny to sformułowanie, które często można znaleźć w ofertach lokalnych dostawców Internetu światłowodowego. Nie wszyscy wiedzą, co się pod nim kryje, dlatego postanowiliśmy przygotować krótki artykuł, w którym wyjaśniamy tę kwestię. Dowiedz się, czym jest Internet symetryczny i jakie są jego najważniejsze zalety.

Internet symetryczny – co to takiego?

Internet symetryczny to technologia, która zapewnia identyczne prędkości pobierania i wysyłania danych. Jeśli więc dostawca zapewnia Internet symetryczny z prędkością np. 300 Mb/s, to wiadomo, że z taką samą prędkością będziemy pobierać (download) i wysyłać (upload) dane.

Komu można polecić Internet symetryczny?

Na pewno jest to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które na co dzień korzystają z zewnętrznych serwerów do wysyłania na nie dużych plików. Można tutaj wymienić przede wszystkim twórców internetowych, wszelkiej maści streamerów i influencerów, ale też osoby grające w gry online.

Internet symetryczny w ostatnim czasie budzi duże zainteresowanie wśród osób pracujących zdalnie, które potrzebują bardzo szybkiego parametru wysyłania danych w celu zapewnienia sobie komfortu podczas korzystania z firmowego serwera.

Zakup usługi Internetu symetrycznego polecamy również osobom, które regularnie odbywają spotkania online, organizują szkolenia, wideokonferencje, webinary etc.

Zalety Internetu symetrycznego

Do najważniejszych zalet tej technologii zaliczymy:

  • wyjątkową stabilność łącza,
  • błyskawiczne wysyłanie maili z załącznikami,
  • komfortowe korzystanie z zewnętrznych serwerów,
  • bezproblemowe wysyłanie dużych plików,
  • brak opóźnień podczas grania w gry online,
  • wygodę tworzenia kopii zapasowych.

Jeśli te zalety są dla Ciebie ważne i należysz do grupy osób, którym rekomendujemy skorzystanie z tej technologii, to zapytaj swojego dostawcę o Internet symetryczny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.