Czym kuszą operatorzy Internetu? Na takie gratisy można liczyć

Maciej Piwowski
25.03.2024

Wybierając dostawcę Internetu, czy to stacjonarnego, mobilnego czy radiowego, z reguły skupiamy się na cenie usługi. Tymczasem poszczególne firmy próbują walczyć o klientów także na inne sposoby, m.in. oferując usługi pakietowe i dodając do nich różne gratisy. Jakie? Kilka przykładów omawiamy w naszym poradniku.

Platforma streamingowa

To chyba najbardziej pożądany dodatek i prawdziwy haczyk na klientów, którzy o wiele chętniej zdecydują się na ofertę operatora gwarantującego np. bezpłatny rok korzystania z Netflixa, Disney+ itd. Jeśli zależy Ci na dostępie do takiej platformy, a nie chcesz za nią płacić, to poszukaj oferty pakietowej.

Kanały TV

Większość dostawców Internetu ma dziś w swojej ofercie pakiety z kanałami telewizji. Jeśli chcesz mieć dostęp do kanałów sportowych i filmowych premium, to nie musisz już podpisywać umowy z operatorem telewizji cyfrowej – wystarczy wybrać odpowiedni pakiet od dostawcy Internetu.

Brak opłat przez jakiś czas

Atrakcyjnym dodatkiem, a w zasadzie promocją, jest zwolnienie klienta z opłat za Internet przez określony czas – na przykład 3 lub 6 miesięcy. Zwróć natomiast uwagę, że zazwyczaj operatorzy o tyle wydłużają okres obowiązywania umowy. Warto się zatem zastanowić, czy na pewno chcesz się wiązać z dostawcą na tak długo, nie mając pewności, czy świadczona przez niego usługa spełni Twoje oczekiwania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie