Deski elektryczne jako prezent dla dziecka

Jerzy Biernacki
02.03.2020

Kupując prezent dla dziecka wiele osób oprócz zabawy chce zapewnić mu też rozwój. Podczas przeglądania różnego rodzaju ofert nie powinno się zapominać, że rozwój ruchowy młodego pokolenia jest równie ważny jak ich rozwój umysłowy. Z tego powodu coraz więcej kupujących skłania się ku gadżetom wspomagający ćwiczenia manualne. Jednym z nich są deski elektryczne.

Jak deski wpływają na rozwój dziecka

Na pierwszy rzut oka fakt, że deski są elektryczne nie cieszy fanów klasycznego sportu. Ta opinia zmienia się, gdy ktoś zacznie wgłębiać się w ten temat. Pojazdy takie jak deski elektryczne wzmacniają mięśnie głębokie użytkownika. Poprzez częste zabawy na dworze i jazdy na desce z przyjaciółmi dziecko może ćwiczyć swoją koordynację ruchową, a przy okazji wzmacniać najważniejsze grupy mięśni. W zależności od typu deski jaka zostanie zakupiona, dany mięsień jest poddawany większemu lub mniejszemu treningowi. Oczywiście jak każdy trening, również w tym przypadku, im dłużej i częściej dziecko będzie ćwiczyło poprzez zabawę, tym lepsze efekty osiągnie.

Rodzaje desek

Jest kilka typów desek elektrycznych. Niektóre wcale nie przypominają klasycznych desek manualnych. Firma Velex (https://velex.pl/pl/241-deski-elektryczne) posiada w swojej ofercie klasyczne deski, jak i ich zaskakujące formy. Są to rolki elektryczne i tzw. snowboard na lato. Wszystkie rodzaje urządzeń wspierają dobrą zabawę oraz rozwój dzieci, jak i dorosłych użytkowników.

Rolki elektryczne są bardzo ciekawym pomysłem na prezent. Dziecko podczas nauki jazdy może korzystać ze specjalnego łącznika. Bardzo mocno wpływają na poprawę koordynacji ruchowej a przy tym zapewniają dużo zabawy. Są lekkie i posiadają rączkę, która ułatwia ich transportowanie w określone miejsce.

Deska elektryczna VELEX jest wyposażona w bardzo ważne dla użytkownika elementy - szerokie koła off-road i duży akumulator. Przez to możliwe jest pokonanie dużych odległości bez względu na aktualną nawierzchnie.

One Wheel VELEX - jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla osób uwielbiających snowboard. W miesiącach, w których nie ma śniegu, mogą one trenować właśnie na tej desce. Dodatkowo urządzenie jest wodoodporne.

Kluczowe parametry

Każde urządzenie ma swoje unikalne zalety i cechy ważne dla użytkowników. Jednak firma zapewnia najważniejsze parametry we wszystkich oferowanych przedmiotach. Jest to przede wszystkim duży akumulator Li-lon. Zapewnia on dłuższe działanie mocy napędowej. Oprócz tego urządzenia posiadają szerokie koła, typu off-road. Dzięki temu rozwiązaniu dziecko ma większą kontrole nad swoją deską. Może też jeździć na większej ilości nawierzchni. Szerokie kółka ograniczają odczuwanie nierówności płaszczyzny. Natomiast rączka do ciągnięcia ułatwia przenoszenie i gwarantuje komfort transportu.  

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie