Dlaczego iPad to obiektywnie jedyny sensowny wybór wśród tabletów?

Piotr Kowalczyk
17.05.2022

Rynek tabletów od lat przechodzi regres. W dużej mierze jest to spowodowane tym, że żaden producent nie był w stanie rzucić realnego wyzwania firmie Apple. Wciąż iPad pozostaje jedynym sensownym wyborem dla osób, które rozważają zakup tabletu – szczególnie do kwoty około 2500 złotych. Dlaczego? Kilka argumentów znajdziesz w naszym poradniku.

Stabilność działania

Tutaj nie ma nawet nad czym debatować. Jeśli szukasz tabletu, który od momentu wyjęcia z opakowania do czasu jego wymiany będzie pracować stabilnie, to postaw na iPada. Główna w tym zasługa zoptymalizowanego do perfekcji systemu operacyjnego Apple, ale także niedoścignienie wydajnych procesów amerykańskiej firmy.

Nie „zamula”

Każdy, kto miał lub ma tablet na Androidzie, prędzej czy później zaczynał narzekać na wolne działanie sprzętu. Tego po prostu nie da się przeskoczyć – tablety pracujące pod dyktando tego systemu operacyjnego są po prostu zbyt słabe i źle zoptymalizowane, co tylko dowodzi, że producenci traktują ten sektor urządzeń po macoszemu.

Długie wsparcie

Ogromną zaletą iPada jest to, że tablet posłuży Ci przez co najmniej 4 lata, czyli tyle, ile wynosi gwarantowane wsparcie systemowe Apple. W tym czasie ze sprzętem nie powinno się nic dziać, będzie działać dokładnie tak samo jak na początku.

Bardzo wysoka jakość wykonania

iPady to klasa sama w sobie i zupełnie inna półka niż konkurencyjne modele z Androidem. Cena może się wydawać wysoka, natomiast biorąc pod uwagę, że w okresie użytkowania iPada musiałbyś kupić nowy model z Androidem, to ta różnica z czasem zostanie zniwelowana.

Aplikacje dedykowane iPadowi

Nie każdy wie, że zdecydowana większość aplikacji na Androida jest tylko skalowana na potrzeby tabletów (w praktyce mamy do czynienia z rozciągnięciem elementów graficznych, aby były poprawnie wyświetlane na większym ekranie). Zupełnie inaczej wygląda to na iOS, gdzie aplikacje są tworzone stricte pod iPady, dzięki czemu działają wyraźnie lepiej niż na Androidzie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.