Dlaczego NIE WARTO kupować głośnika Bluetooth?

Mateusz Nowak
14.04.2022

Z głośnikami Bluetooth jest pewien problem. Z jednej strony są dostępne na rynku od wielu lat, grają i wyglądają coraz lepiej, ale jednocześnie… nikt ich nie kupuje. No, może trochę z tym przesadzamy, ale jednak głośniki bezprzewodowe nigdy nie stały się hitami sprzedaży. Być może wynika to z faktu, że zakup takiego głośnika w większości przypadków jest kompletnie bez sensu? Argumenty, które uzasadniają tę hipotezę, znajdziesz w naszym poradniku.

Dźwięk jest zawsze taki sobie

I nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Nawet najdroższe głośniki bezprzewodowe dostępne na rynku nie zagrają tak, jak średniej jakości kino domowe czy wieża stereo, ponieważ jest to fizycznie niemożliwe (niewielka średnica membrany głośnikowej). Jeśli więc oczekujesz wysokiej, czy choćby przyzwoitej jakości dźwięku, to odpuść sobie zakup głośnika Bluetooth.

Nie do końca zrozumiała użyteczność głośnika Bluetooth

Owszem, można znaleźć wiele zastosowań dla takich głośników, nawet wszystkie są dość mocno naciągane. Słuchanie muzyki z telefonu na plaży? To brak kultury. Słuchanie muzyki podczas biegania czy jazdy na rowerze? O wiele wygodniej i lepiej jakościowo wypadną słuchawki bezprzewodowe.

Coraz lepsze głośniki w smartfonach

Właśnie upada ostatni argument przemawiający za zakupem głośnika Bluetooth. Zwolennicy takiego sprzętu zawsze podkreślali, że jest to idealne rozwiązanie dla osób, które odtwarzają muzykę prosto ze smartfonu np. na imprezie czy po prostu dla siebie w domu. Obecnie coraz więcej telefonów, również tych ze średniej półki czy wręcz budżetowych, posiada głośniki stereo z technologią Dolby Atmos, co już całkowicie podważa sens wydania kilkuset złotych na zewnętrzny głośnik.

Krótki czas pracy na baterii

To może na działkę? Tak, można się spotkać z argumentem, że głośnik Bluetooth jest super wyborem na działkę. Zastanówmy się jednak: skoro taki głośnik ma ograniczony czas działania (przez poziom naładowania baterii), to czy rozsądniej nie będzie zainwestować w zwykłe radio lub miniwieżę za podobne pieniądze? W dodatku zapewniające o wiele lepszą jakość dźwięku, również odtwarzanego ze smartfonu dzięki łączności Bluetooth? No właśnie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.