Dlaczego nie warto wymieniać dobrego smartfonu w 2023 roku?

Piotr Kowalczyk
27.02.2023

Masz dobry, działający, wydajny smartfon, który trochę Ci się już znudził? To normalne, że w pierwszym odruchu zaczynasz rozważać zakup nowego sprzętu. Nie jest to natomiast odpowiedni moment na takie inwestycje. W 2023 roku warto się wstrzymać z wymianą dobrego smartfonu, a dlaczego, to już tłumaczymy w naszym poradniku.

Ceny zwariowały

Wystarczy zapoznać się z cenami np. flagowców, aby szybko stracić ochotę na zakup nowego smartfonu. Poszczególne modele są szaleńczo wręcz drogie i dziś mając do dyspozycji np. 2000 zł naprawdę trudno jest znaleźć coś sensownego. Prawdopodobnie nie będzie to smartfon dużo lepszy od tego, z jakiego obecnie korzystasz, dlatego taka zmiana jest bez sensu.

Brak istotnego postępu technologicznego

Producenci smartfonów od pewnego czasu kręcą się w kółko i gonią własny ogon. Dawno na rynku nie zaprezentowano rozwiązania, które można byłoby uznać za rewolucyjne – ostatnio było to wprowadzenie do oferty smartfonów ze składanym ekranem, które jednak nie przyjęły się zbyt dobrze.

Skoro nie ma technologicznego uzasadnienia dla zmiany telefonu, to po co w ogóle to rozważać?

Niepewna sytuacja gospodarcza

Mocnym argumentem przemawiającym za wstrzymaniem się z zakupem nowego telefonu jest nieciekawa sytuacja na świecie. Chodzi nie tylko o wojnę, ale też inflację i niepewne perspektywy gospodarcze. W Europie spodziewamy się recesji, w Polsce wzrost gospodarczy będzie symboliczny. Nie są to dobre czasy dla osób, które chciałyby zmienić telefon tylko dlatego, że obecny się im znudził.

Może być taniej

Nie ma na to żadnej gwarancji, natomiast biorąc pod uwagę, że żyjemy w czasach wysokiej inflacji, to spadki cen po unormowaniu się sytuacji ekonomicznej powinny być zauważalne i odczuwalne w portfelu. Dlatego osobiście byśmy zaryzykowali i jeszcze poczekali z zakupem nowego telefonu, przynajmniej do 2024 roku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie