Dlaczego świat kocha Chrome?

Mateusz Nowak
16.03.2021

Chrome to bezsprzecznie najpopularniejsza przeglądarka internetowa na świecie. Eksperci się temu dziwią, ponieważ trudno jest uznać ją za najlepszą. Na rynku mamy znacznie większy wybór, by wymienić chociażby Firefoxa, Operę czy bijącą kolejne rekordy popularności Brave (zapewniającą maksimum prywatności). Dlaczego więc nadal to oprogramowanie Google jest liderem całego sektora? Wymieniamy najważniejsze przyczyny.

Integracja z Androidem

W dobie powszechnego korzystania z urządzeń mobilnych jest to najważniejszy argument uzasadniający przewagę przeglądarki Chrome. W końcu mamy tutaj do czynienia z oprogramowaniem Google, które jest perfekcyjnie zintegrowane z najpopularniejszym mobilnym systemem operacyjnym – Androidem. Czyli: kupując telefon z Androidem w pakiecie od razu dostajesz przeglądarkę Chrome. Wiele osób nie próbuje nawet szukać czegoś innego, a przyzwyczajenia z urządzeń mobilnych przenoszą na desktopy.

Uzależniliśmy się od narzędzi Google

Czego by nie mówić o amerykańskim gigancie, to rewelacyjnie buduje swój biznes. Google dostarczyło nam mnóstwo narzędzi, bez których trudno byłoby nam sobie wyobrazić codzienne życie, na czele oczywiście z najpopularniejszą wyszukiwarką. Osoby, które korzystają już z poszczególnych aplikacji Google chętnie zostają przy przeglądarce Chrome, ponieważ w ten sposób zyskują pakiet narzędzi do pracy, zabawy, załatwiania spraw prywatnych czy po prostu wygodnego poruszania się po wirtualnym świecie.

Szybkie działanie

Chrome na pewno nie jest demonem prędkości, ale też nie należy do najwolniejszych przeglądarek internetowych. Wielu osobom to w zupełności wystarczy i skoro korzystanie z Chrome nie stwarza im żadnych problemów, to nie widzą powodu, dla którego miałyby poszukać czegokolwiek innego. Chrome jest przeglądarką „w sam raz”, jednak gdy weźmiemy pod uwagę, że przeciętny użytkownik właśnie tego oczekuje, to trudno się dziwić, że wciąż tak dużo osób pozostaje wierna produktowi Google.

Bezproblemowa konfiguracja

Olbrzymią zaletą Chrome jest to, że oprogramowanie działa w całym ekosystemie Google, który towarzyszy nam na każdym kroku. Przeglądarka jest łatwo konfigurowalna na wszystkich urządzeniach, zarówno mobilnych, jak i stacjonarnych. Można ją pobrać z każdego sklepu, zainstalować na Smart TV, tablecie, smartfonie czy komputerze i wszędzie tam działa dokładnie tak samo. To wystarczający powód, aby przymknąć oko np. kontrowersje związane z ochroną prywatności użytkowników.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie