Dlaczego warto kupić inteligentną wagę?

Maciej Piwowski
02.01.2024

Gama urządzeń typu smart stale się rozszerza. Od pewnego czasu na rynku są dostępne inteligentne wagi, co może się oczywiście wydawać przesadą, natomiast taki sprzęt jak najbardziej ma sens. Argumenty przemawiające za zakupem inteligentnej wagi łazienkowej znajdziesz w naszym artykule.

Łatwiejsze kontrolowanie efektów diety

Inteligentna waga to super zakup dla każdej osoby, która przeszła lub planuje przejść na dietę i chce na bieżąco kontrolować jej efekty. Często jest tak, że pomimo ograniczenia kaloryczności posiłków i rezygnacji np. ze słodyczy, nie widzimy jakieś spektakularnego rezultatu na wadze.

Inteligentny model podaje znacznie więcej informacji, stąd łatwiej możemy zauważyć, czy dieta przynosi efekty czy nie. Ma to duży walor motywacyjny.

Precyzyjny pomiar wagi

Inteligentne wagi są w stanie dokonać bardzo precyzyjnego pomiaru masy ciała, a niektóre modele nawet określić procentowy udział tkanki tłuszczowej oraz wskaźnik BMI. Są to informacje, które stanowią podstawę do ułożenia odpowiedniej diety oraz monitorowania jej efektów.

Takie pomiary mogą być również bardzo przydatne osobom, które nie chcą schudnąć, ale np. zbudować masę mięśniową.

Możliwość skonfigurowania wagi z telefonem

Inteligentna waga ma sens wtedy, gdy połączymy ją ze swoim smartfonem, by dokonywać zapisów poszczególnych pomiarów w aplikacji mobilnej. To z kolei pozwoli analizować kolejne wyniki i na bieżąco sprawdzać postępy czy to w redukowaniu masy ciała, czy zwiększaniu masy mięśniowej.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie