Dlaczego warto kupić używany smartfon klasy premium?

Mateusz Nowak
31.08.2023

Mało kto może sobie pozwolić na zakup nowego telefonu klasy premium, zwłaszcza tuż po premierze i za gotówkę. Od czego jest jednak rynek wtórny? Używane smartfony, nazywane potocznie flagowcami, to całkiem ciekawa propozycja dla osób, które dysponują ograniczonym budżetem, a chcą mieć lepszy sprzęt. Oto dlaczego warto się zainteresować używanymi smartfonami klasy premium.

Dużo wyższa jakość wykonania telefonu

Można śmiało napisać, że różnica między flagowcem a telefonem z niskiej półki cenowej jest widoczna gołym okiem. Lepsze materiały, solidniejsze spasowanie, świetny ekran, wyższa odporność na uszkodzenia – to wszystko przemawia za smartfonem klasy premium.

Sprawniejsze działanie

Flagowe modele telefonów posiadają najlepsze podzespoły, co oczywiście przekłada się na ich wysoką sprawność i wydajność. Jeśli potrzebujesz smartfonu do czegoś więcej niż dzwonienie i przeglądanie Internetu, to flagowiec z rynku wtórnego może być idealnym wyborem.

Spora podaż telefonów w dobrym stanie

Telefony klasy premium często są kupowane w leasingu czy w abonamencie i użytkowane przez stosunkowo krótki czas. Dzięki temu na rynek wtórny trafia mnóstwo smartfonów w niemal idealnym stanie technicznym i wizualnym, które można kupić za około połowę ceny wyjściowej.

Dłuższe wsparcie

Flagowce zawsze otrzymują najdłuższe wsparcie programistyczne, co oznacza, że nawet kilkuletni sprzęt wciąż może dostać aktualizację systemu operacyjnego czy aktualizację zabezpieczeń. W przypadku telefonów z niskiej półki cenowej często okazuje się, że wsparcie kończy się po zaledwie dwóch latach od premiery.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie