Dlaczego warto kupować duże AGD przez Internet?

Piotr Kowalczyk
17.04.2024

Zakup dużego AGD to nie tylko spory wydatek, ale też niemały problem logistyczny. Obecnie coraz więcej osób celowo wybiera opcję online, która pod kilkoma względami jest dużo lepsza w porównaniu z zakupem w sklepie stacjonarnym. Po szczegóły zajrzyj do naszego poradnika.

Darmowa dostawa

To najważniejsza zaleta, która w zasadzie stanowi wystarczający powód, aby kupować sprzęt AGD w sklepach internetowych. W tych stacjonarnych dostawa z reguły jest płatna. Kupując online możemy zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt i więcej złotych na dostarczeniu sprzętu pod wskazany adres, w dodatku swobodnie wybierając dzień i godzinę.

Bez nagabywania

Dla wielu osób dostatecznym powodem, by kupić sprzęt AGD online jest to, że nikt nie nagabuje ich i nie namawia na dodatkowe ubezpieczenie, przedłużenie gwarancji, dobranie innych urządzeń etc. Proces zakupowy online jest całkowicie kontrolowany przez klienta, co przekłada się na komfort i oszczędność czasu.

Wniesienie i utylizacja starego sprzętu

Opcja wniesienia sprzętu na wyższą kondygnację zwykle jest dodatkowo płatna, natomiast online można ją łatwo zaznaczyć, a wcześniej na spokojnie przemyśleć, czy rzeczywiście tego potrzebujemy (podobnie jak usługi montażu). Dodatkowo możemy zaznaczyć, że mamy stary sprzęt do utylizacji, który zostanie odebrany bezpłatnie (jeśli dokonujemy zakupu w sklepie RTV/AGD – większe sklepy mają obowiązek odbierania elektroodpadów od swoich klientów).

Lepsza cena, łatwiejsze polowanie na promocje

W sklepach internetowych często jest dużo taniej niż w stacjonarnych. Co może dziwić to fakt, iż zdarza się, że sklepy online tej samej sieci oferują lepsze ceny niż fizyczne. Jeśli więc priorytetem jest dla Ciebie zaoszczędzenie na zakupie dużego AGD, to wybierz opcję online – zwłaszcza, że w sieci o wiele łatwiej poluje się na promocje, na przykład korzystając z popularnych porównywarek cen.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie