Do czego naprawdę może Ci się przydać dron?

Mateusz Nowak
12.07.2021

Drony są powszechnie kojarzone z urządzeniami do zabawy – przynajmniej te przeznaczone do amatorskiego użytku. W rzeczywistości jednak taki sprzęt może mieć kilka bardzo ciekawych i dość praktycznych zastosowań. Jeśli więc od dawna rozważasz zakup drona, ale potrzebujesz solidnego bodźca, to sprawdź, do czego może Ci się on przydać.

Efektowne ujęcia z wakacji

W amatorskim wydaniu dron szczególnie dobrze sprawdza się właśnie podczas wakacji. Umożliwia robienie zdjęć i kręcenie filmów z lotu ptaka, co jest bardzo atrakcyjną i raczej rzadko spotykaną perspektywą. Pamiętaj natomiast, że obowiązują już konkretne przepisy, do których muszą się stosować operatorzy dronów. Nie wszędzie też można używać takiego sprzętu.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego - https://drony.ulc.gov.pl/.

Materiał pomocny przy sprzedaży nieruchomości

Jeśli w ostatnim czasie rozglądałeś się za jakąś nieruchomością, to na pewno natrafiłeś na ogłoszenia zawierające nie tylko standardowe zdjęcia, ale też filmy kręcone przy pomocy drona. To znacznie zwiększa atrakcyjność ogłoszenia i przyciąga uwagę kolejnych potencjalnych nabywców.

Efektowny film prezentujący nieruchomość z różnej perspektywy może spowodować, że z miejsca otrzymasz mnóstwo zapytań, a to zawsze podnosi prawdopodobieństwo szybkiej sprzedaży nieruchomości, na przykład domu jednorodzinnego czy działki budowlanej.

Pamiątka z imprez rodzinnych

Filmy kręcone przy pomocy drona mogą stanowić super pamiątkę z takich imprez, jak śluby, chrzciny, Pierwsza Komunia Święta etc. – szczególnie, jeśli odbywają się w plenerze. Możesz mieć pewność, że po zakupie drona i pochwaleniu się tym przed rodziną zaczniesz dostawać prośby od bliskich, aby uwiecznić jakieś ważne wydarzenie.

„Szpiegowanie” sąsiadów

Nie pochwalamy takiego zachowania, natomiast trzeba przyznać, że drony są super narzędziem w rękach osób, które walczą z sąsiadami łamiącymi zasady współżycia społecznego. Dobrym przykładem będzie tutaj spalanie w kotłach grzewczych śmieci i trucie całej okolicy. Mając drona można podlecieć do komina sąsiada i sfilmować jego poczynania, zyskując tym samym mocny dowód do przekazania straży miejskiej, policji czy ochronie środowiska.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.