Do czego przyda Ci się Internet w telewizorze?

Mateusz Nowak
16.09.2021

Obecnie na rynku królują już telewizory typu Smart TV. Ich „inteligencja” polega na tym, że można je podłączyć do Internetu, z czego wynikają też konkretne korzyści. Jeśli do tej pory jakimś cudem nie korzystałeś z Internetu w telewizorze, a masz taką możliwość, to na pewno warto skonfigurować urządzenie w sieci domowej. Sprawdź, do czego może Ci się to przydać.

Dostęp do serwisów VOD

Takie serwisy, jak Netflix czy HBO GO biją rekordy popularności i można śmiało napisać, że zrewolucjonizowały postrzeganie telewizji. Dzięki nim mamy wygodny dostęp do filmów i seriali z poziomu własnego telewizora, mogąc samodzielnie decydować, co w danej chwili chcemy oglądać. W dodatku ceny abonamentów są dość atrakcyjne. Dostęp do serwisów VOD bez wątpienia jest bardzo ważną zaletą posiadania Smart TV.

Przeglądanie stron internetowych

Nie jest to może niezbędne, natomiast jeśli chcesz coś szybko sprawdzić w Internecie i podzielić się tym z rodziną czy znajomymi, to przeglądarka internetowa na telewizorze fajnie się do tego sprawdzi. W ostateczności Smart TV można wykorzystać nawet w formie alternatywy dla monitora komputerowego.

Wideorozmowy

Aby je przeprowadzać potrzebna będzie jeszcze kamerka internetowa, natomiast sam komfort rozmawiania z kimś, kogo widzimy na dużym ekranie jest zupełnie nieporównywalny z tym, czego doświadczamy na komputerze czy smartfonie.

Dostęp do aplikacji muzycznych

Telewizor podłączony do Internetu śmiało może pełnić funkcję centrum domowej rozrywki – zwłaszcza, gdy dodatkowo zastosujemy soundbar czy zestaw kina domowego. Z poziomu menu wybieramy dowolną aplikację muzyczną lub po prostu YouTube i możemy wygodnie oglądać teledyski, słuchać muzyki krzątając się po kuchni etc.

Dostęp do sklepu z aplikacjami

Każdy Smart TV fabrycznie posiada już zainstalowane podstawowe aplikacje, przede wszystkim YouTube i Netflix. Po podłączeniu telewizora do Internetu możesz we własnym zakresie pobrać dowolne apki z oficjalnego sklepu dostawcy systemu operacyjnego – na przykład Facebook, Twitter, Spotify itd.

Podłączenie telewizora do sieci smart home

Nawet Smart TV ze średniej półki oferują funkcje, dzięki którym telewizor może stać się nie tyle elementem systemu inteligentnego domu, co wręcz jego centrum. Wówczas z poziomu telewizora da się sterować np. oświetleniem w salonie, dopasowując je do nastroju, rodzaju oglądanego filmu itd.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie