Obecnie na rynku królują już telewizory typu Smart TV. Ich „inteligencja” polega na tym, że można je podłączyć do Internetu, z czego wynikają też konkretne korzyści. Jeśli do tej pory jakimś cudem nie korzystałeś z Internetu w telewizorze, a masz taką możliwość, to na pewno warto skonfigurować urządzenie w sieci domowej. Sprawdź, do czego może Ci się to przydać.
Takie serwisy, jak Netflix czy HBO GO biją rekordy popularności i można śmiało napisać, że zrewolucjonizowały postrzeganie telewizji. Dzięki nim mamy wygodny dostęp do filmów i seriali z poziomu własnego telewizora, mogąc samodzielnie decydować, co w danej chwili chcemy oglądać. W dodatku ceny abonamentów są dość atrakcyjne. Dostęp do serwisów VOD bez wątpienia jest bardzo ważną zaletą posiadania Smart TV.
Nie jest to może niezbędne, natomiast jeśli chcesz coś szybko sprawdzić w Internecie i podzielić się tym z rodziną czy znajomymi, to przeglądarka internetowa na telewizorze fajnie się do tego sprawdzi. W ostateczności Smart TV można wykorzystać nawet w formie alternatywy dla monitora komputerowego.
Aby je przeprowadzać potrzebna będzie jeszcze kamerka internetowa, natomiast sam komfort rozmawiania z kimś, kogo widzimy na dużym ekranie jest zupełnie nieporównywalny z tym, czego doświadczamy na komputerze czy smartfonie.
Telewizor podłączony do Internetu śmiało może pełnić funkcję centrum domowej rozrywki – zwłaszcza, gdy dodatkowo zastosujemy soundbar czy zestaw kina domowego. Z poziomu menu wybieramy dowolną aplikację muzyczną lub po prostu YouTube i możemy wygodnie oglądać teledyski, słuchać muzyki krzątając się po kuchni etc.
Każdy Smart TV fabrycznie posiada już zainstalowane podstawowe aplikacje, przede wszystkim YouTube i Netflix. Po podłączeniu telewizora do Internetu możesz we własnym zakresie pobrać dowolne apki z oficjalnego sklepu dostawcy systemu operacyjnego – na przykład Facebook, Twitter, Spotify itd.
Nawet Smart TV ze średniej półki oferują funkcje, dzięki którym telewizor może stać się nie tyle elementem systemu inteligentnego domu, co wręcz jego centrum. Wówczas z poziomu telewizora da się sterować np. oświetleniem w salonie, dopasowując je do nastroju, rodzaju oglądanego filmu itd.