Dobry program do faktur

Magdalena Siwko
27.08.2018

Konieczność wystawiania faktur za świadczone usługi lub sprzedawane towary dotyczy każdej firmy. Obecnie większość dokumentów tworzy się w wersjach elektronicznych możliwością wydruku...

Konieczność wystawiania faktur za świadczone usługi lub sprzedawane towary dotyczy każdej firmy. Obecnie większość dokumentów tworzy się w wersjach elektronicznych możliwością wydruku. Niezbędny jest zatem program do faktur, który zapewni sprawne rozliczenie z klientami oraz porządek w dokumentacji.

Prosty w obsłudze program do faktur

Niewątpliwe kwestią kluczową dla wielu przedsiębiorców jest prostota obsługi wykorzystywanego programu. Dotyczy to zwłaszcza przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, gdyż często brakuje im wiedzy z zakresu rachunkowości. Zatem dobry program do wystawiania faktur to taki, który jest przejrzysty i intuicyjny. Użytkownik powinien bez trudu korzystać z podstawowych oraz dodatkowych funkcji, nie musząc posiłkować się wsparciem profesjonalistów.

Cena za wystawienie faktury

Na rynku nie brakuje dziś platform umożliwiających wystawienie faktury zupełnie za darmo. Jednak przeważnie są to programy oferujące klientom jedynie najbardziej podstawowe funkcje. Bez wykupienia abonamentu użytkownik zwykle nie jest w stanie wygenerować pliku JPK, czy też wystawić dokumentu KW (Kasa Wydała). Przedsiębiorca powinien się zatem dobrze zastanowić, do czego konkretnie jest mu potrzebny program do fakturowania. Następnie, mając w pamięci niezbędne funkcjonalności, warto poszukać darmowego oprogramowania, które je posiada. Jeżeli się to nie powiedzie, konieczne będzie skorzystanie z płatnego programu.

Cena i możliwości płatnego programu do faktur

Koszty korzystania z narzędzia do wystawiania faktur zależą od renomy wydawcy programu i wybranego pakietu funkcjonalności. Różnice cen oferowanych przez poszczególne platformy bywają znaczące, dlatego też warto je porównać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Stawki wynoszą od kilku do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Użytkownik zwykle ma możliwość wykupienia abonamentu miesięcznego, rocznego lub kilkuletniego. Rzecz jasna, im dłuższy okres zobowiązania, tym oferta jest korzystniejsza finansowo.

Profesjonalna pomoc w fakturowaniu

Wybierając oprogramowanie, oczywiście trzeba uwzględnić jego funkcjonalności, jednak warto także wziąć pod uwagę opinie użytkowników. Wiele pozytywnych komentarzy posiada program do faktur aFaktury. Wydawca kieruje swoją ofertę zarówno do małych przedsiębiorców, jak i do wielkich korporacji, dając do wyboru 3 pakiety zróżnicowane pod względem liczby funkcjonalności. Podstawowy pakiet jest darmowy, natomiast dwa kolejne wymagają uiszczania opłat abonamentowych. Warto zauważyć, że w ramach okresu próbnego, użytkownik może przez miesiąc korzystać z dowolnego pakietu zupełnie za darmo, nie zobowiązując się przy tym do wykupienia abonamentu.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.