Drukarnia we Wrocławiu – profesjonalny wydruk materiałów reklamowych

Magdalena Siwko
07.08.2019

Sposobów promowania działalności firmy, jej poszczególnych usług lub produktów jest tak wiele, że każde przedsiębiorstwo z łatwością wybierze najlepszą dla siebie metodę. W przypadku dużych firm jest to co najmniej kilka metod, począwszy od reklamy radiowej i telewizyjnej, poprzez promocję w sieci internetowej, skończywszy na udziale w rozmaitych targach, eventach i pokazach. Małym, lokalnym firmom budżet nie pozwala na prowadzenie tak szeroko zakrojonych działań marketingowych, zresztą nie jest to konieczne. W tym przypadku lepiej sprawdzą się tradycyjne materiały reklamowe, takie jak plakaty czy ulotki. Oczywiście duże firmy również z takich materiałów korzystają, choćby przy okazji wspomnianych wyżej eventów.

Wysokiej jakości materiały reklamowe

Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, każda firma chce, by jej materiały reklamowe wyglądały profesjonalnie. Dlatego też powinna skorzystać z usług drukarni, która cieszy się uznaniem klientów. Informacji na ten temat dostarczą wpisy zamieszczone w sieci internetowej, choć zawsze należy traktować je z przymrużeniem oka, zwłaszcza jeśli chodzi o fora, na których można wyrazić swoją opinię anonimowo. Oczywiście warto też popytać wśród znajomych – być może w przeszłości korzystali, bądź nadal korzystają z usług danej drukarni i mogą powiedzieć kilka słów na temat przebiegu współpracy.

Profesjonalna drukarnia we Wrocławiu z pewnością prowadzi własną stronę internetową, na której opisuje poszczególne usługi oraz informuje, w jaki sposób należy złożyć zamówienie. Dziś zwykle nie ma konieczności osobistego wstawiennictwa w siedzibie drukarni, a zlecenie na wydruk materiałów reklamowych można złożyć korzystając z przygotowanego w tym celu formularza na stronie www. Świetny przykład stanowi tutaj Drukarnia Gutenberg. Na jej stronie internetowej znajduje się specjalny formularz, za pomocą którego opiszemy zlecenie, prześlemy załączniki, czy wskażemy, w jaki sposób odbierzemy zamówienie (osobiście lub kurierem).

Zaglądając na stronę internetową drukarni, dowiemy się również, jakiego rodzaju materiały reklamowe jest w stanie wydrukować. Niekiedy usługa obejmuje nie tylko wydruk, ale także projektowanie ulotek czy broszur informacyjnych od podstaw, bądź na podstawie szkiców i notatek dostarczonych przez klienta.

Jakie materiały promocyjne przygotuje Drukarnia we Wrocławiu?

Wśród standardowych materiałów reklamowych wymienia się plakaty i banery w różnych formatach, Zwykle są to banery prostokątne na wzmocnionej siatce z podkładem i dodatkowym przeplotem lub wydruki eco-solwentowe na wzmocnionej tkaninie poliestrowej. Oprócz plakatów i banerów drukarnie bardzo często przyjmują zamówienia na ulotki. Wspomina wyżej Drukarnia Gutenberg drukuje ulotki na cyfrowej maszynie produkcyjnej Konica Minolta Press, co gwarantuje najwyższą jakość produktu. Na życzenie klientów ulotki mogą być złożone na jeden z popularnych sposobów składania.

W drukarniach powstają też różnego rodzaju katalogi, foldery i broszury, które pełnią jednocześnie funkcję reklamową i informacyjną. Ponadto część zakładów drukarskich zajmuje się wydrukiem materiałów szkoleniowych, papieru firmowego, teczek firmowych, wizytówek i wielu innych produktów, które pomagają w kształtowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.