Dzwoni do Ciebie ten numer? Nie odbieraj i od razu go zablokuj

Maciej Piwowski
19.02.2023

Od kilku tygodni przez Polskę przetacza się fala kolejnego oszustwa telefonicznego. Tym razem na celownik zostali wzięci przedsiębiorcy. Oszuści wykorzystują znaną już przed laty metodę wciskania usługi płatnego utrzymania wizytówki Google. Radzimy na to uważać i w ogóle nie wdawać się w dyskusję z naciągaczami!

Zapamiętaj i zablokuj ten numer

Numer, spod którego dzwonią oszuści, to:

+48 735 816 907

Widząc go na ekranie telefonu odrzuć połączenie i dla świętego spokoju zablokuj ten numer. Zwłaszcza, że w przeszłości był on już używany do innych szemranych praktyk.

Tym razem chodzi o to, że miła konsultantka informuje odbierającą osobę, że ta – przedsiębiorca – ma do uregulowania fakturę za rzekomo świadczoną usługę założenia i utrzymania wizytówki Google Business. Oczywiście nic takiego nie miało miejsca. Usługa od zawsze jest darmowa, Google nie pobiera żadnych opłat za założenie wizytówki, może to zrobić każdy przedsiębiorca.

Jeśli więc odbierzesz telefon z wspomnianego numeru i usłyszysz, że masz zaległości w stosunku do jakiejś firmy z tytułu usługi założenia i utrzymania wizytówki Google Business, to nie wdawaj się w zbędną dyskusję. Jest to zwykłe oszustwo.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie