Etui na Samsunga - przegląd najlepszych propozycji

Maciej Piwowski
29.06.2020

Telefony komórkowe już dawno przestały pełnić jedynie funkcje nawiązywania połączeń głosowych i wymiany wiadomości tekstowych. Obecnie nikt z nas nie wyobraża sobie chyba smartfona bez dostępu do internetu i najpotrzebniejszych aplikacji. Dlatego bardzo ważna jest skuteczna ochrona naszych urządzeń przed wszystkimi zagrożeniami jakie na nie czyhają podczas codziennego użytkowania. Najłatwiejszym sposobem na zabezpieczenie jest z pewnością pokrowiec na telefon Samsung, który nie tylko pozwoli bez obaw korzystać ze smartfona ale również nada mu charakteru i podkreśli jego kształty. Dlatego podpowiemy jak wybrać odpowiedni model na nasze urządzenie.

Największe nie zawsze oznacza najlepsze

Wśród niektórych użytkowników telefonów krąży przeświadczenie, że tylko duży i masywny pokrowiec jest w stanie w pełni ochronić smartfona. Niestety nie jest to prawdą, skuteczność ochrony nie jest zależna od wielkości ale przede wszystkim od materiałów, z których zostało wyprodukowane etui na Samsunga i precyzji wykonania. Dodatkowo masywne pokrowce często ograniczają dostęp do portów i przycisków, tym samym pogarszając komfort i funkcjonalność użytkowania. Jeżeli dodamy do tego jeszcze ich niemałą wagę przekonamy się, że duże pokrowce na pewno nie będą pretendować do miana najlepszych etui na Samsunga.

Zobacz etui na smartfony Samsung: caseworld.pl/etui/samsung

Tak jak wcześniej wspomnieliśmy najważniejszym czynnikiem wpływającym na skuteczność i trwałość obudowy jest materiał, z którego jest wykonana. Na rynku jednym z najpopularniejszych tworzyw jest TPU czyli termoplastyczny poliuretan, który wykazuje bardzo podobne właściwości do silikonu i często jest z nim mylony. Mimo swojej elastyczności, skutecznie zabezpiecza przed uszkodzeniami a dodatkowo pochłania wstrząsy i drgania podczas upadku. Drugim najbardziej cenionym materiałem jest dużo twardszy poliwęglan, dzięki czemu zapewnia ochronę przed zarysowaniami i jest równie wytrzymały jak wspomniany wcześniej poliuretan. Jednakże najlepszym rozwiązaniem jest hybrydowy pokrowiec na telefon Samsung, który łączy w sobie oba uzupełniające się tworzywa i w pełni zabezpiecza smartfon.

Funkcjonalność przede wszystkim

Wielu użytkowników zastanawia się jakie jest najlepsze etui na Samsunga i jak je wybrać. W tym miejscu należy sobie uświadomić, że etui ma za zadanie spełniać dwie najważniejsze funkcje. Po pierwsze musi skutecznie chronić smartfon przed uszkodzeniami mechanicznymi takimi jak upadki z wysokości, zarysowania i pęknięcia pod naciskiem. Druga najważniejsza funkcja to funkcjonalność. Na nic zda się piękne etui z naszym wymarzonym wzorem, jeżeli po jego założeniu nie będziemy mogli poprawnie podłączyć urządzenia do ładowania lub włączyć i wyłączyć telefon. Dlatego kupując etui na Samsunga nie zapominajmy o tym, że musi zapewniać pełny dostęp do wszystkich funkcji.

W tym wypadku warto poświęcić trochę czasu i zasięgnąć opinii innych użytkowników, które są ogólnie dostępne w internecie. Możemy również poprosić o pomoc pracowników sklepu, którzy posiadają odpowiednią wiedzę i na pewno doradzą podczas zakupu. Przy wyborze najlepiej również skupić się na renomowanych markach, które mają doświadczenie w produkcji etui i tworzą najbardziej jakościowe oraz najlepsze etui na Samsunga. Tylko kupując oryginalne obudowy możemy być pewni, że skutecznie ochronią nasze urządzenie i wytrzymają próbę czasu.

Na co zwrócić uwagę?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego pokrowca nie jest łatwy i przy mnogości modeli może przyprawić o ból głowy ale przy zakupie etui na Samsunga warto poświęcić dłuższą chwilę i dokładnie sprawdzić z jakich materiałów jest wykonany. Pamiętajmy o tym, że na rynku znajdują się również podrabiane pokrowce, które do złudzenia przypominają oryginalne. Dlatego starajmy się wybierać sprawdzonych sprzedawców, którzy w swojej ofercie mają wyłącznie markowe produkty. Jedynie takie sklepy mogą zapewnić nam bezpieczne zakupy i fachowe doradztwo. Dlatego wybierajmy mądrze i nie dajmy się nabrać na okazyjne oferty.

 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.