FaceTime w lepszej rozdzielczości. Choć nie wszyscy o tym wiedzą…

Mateusz Nowak
20.07.2021

Apple zrobiło swoim klientom dość wczesny prezent gwiazdkowy, ale… zapomniało o tym poinformować. Pod koniec listopada starsze urządzenia amerykańskiego giganta zostały zaktualizowane do wersji iOS 14.2, która przyniosła nam jedną istotną zmianę. Aplikacja FaceTime działa teraz w lepszej rozdzielczości, dzięki czemu prowadzenie rozmów wideo jest przyjemniejsze. O szczegółach przeczytasz w naszym artykule.

Co się zmieniło?

Do tej pory aplikacja FaceTime na starszych urządzeniach Apple działała wyłącznie w rozdzielczości 720p, a więc HD. Po zaktualizowaniu systemu operacyjnego rozdzielczość została podniesiona do 1080p, czyli Full HD.

Uwaga!

Z wyższej rozdzielczości skorzystamy tylko podczas połączenia z siecią Wi-Fi – jeśli mamy włączone dane komórkowe, to obraz nadal jest wyświetlany w HD (za wyjątkiem korzystania z sieci 5G).

Aktualizacja systemu pojawiła się znienacka. Apple nie poinformowało o niej ani na swojej stronie, ani w social mediach, dlatego wielu użytkowników FaceTime mogło nawet nie zorientować się, że obraz jest dużo lepszy.

Na liście iPhone’ów, które skorzystały z aktualizacji do iOS 14.2 są modele:

  • iPhone 8,
  • iPhone 8X,
  • iPhone 8XR,
  • iPhone 8XS,
  • iPhone 8SE,
  • iPhone 8 11 (włącznie z wersjami Max i Pro).

Czym jest FaceTime?

FaceTime to aplikacja Apple, która pozwala prowadzić rozmowy wideo z poziomu dowolnego urządzenia mobilnego amerykańskiej firmy – dotyczy to zarówno iPhone’ów, jak i iPad’ów oraz iPad’ów Touch. Aby skorzystać z tej funkcji trzeba być online, czyli albo mieć włączony transfer danych komórkowych, albo podłączyć się do sieci Wi-Fi.

Nawiązanie połączenia jest bardzo łatwe. Wybieramy numer lub adres e-mail osoby, z którą chcemy porozmawiać, a następnie klikamy w plusik i czekamy na odpowiedź. Możemy teraz wybrać, czy będzie to połączenie Audio czy Wideo.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.