Gadżety, dzięki którym będzie robić lepsze zdjęcia swoim smartfonem

Maciej Piwowski
13.06.2018

Każdy wie, że podstawową funkcją smartfona jest dzwonienie i wysyłanie SMS-ów, a w drugiej kolejności przeglądanie Internetu i obsługa poczty e-mail. Nie brakuje jednak osób, dla których kluczowym kryterium wyboru konkretnego modelu są możliwości jego aparatu fotograficznego. Pod tym względem nastąpił ogromny skok jakościowy. Współczesne smartfony potrafią robić naprawdę dobre zdjęcia i coraz częściej są wykorzystywane nawet przez profesjonalistów. Jeśli lubisz pstrykać fotki telefonem, ale nie zawsze jesteś zadowolony z efektów, przeczytaj nasz poradnik. Wymieniamy kilka praktycznych i wcale nie tak drogich gadżetów przydatnych każdemu amatorowi fotografii mobilnej.

Filtr z efektem polaryzacji

Takie filtr, a właściwie przystawkę filtracyjną, nakłada się na główny obiektyw w telefonie. Można dzięki niemu robić efektowne zdjęcia nawet w ostrym słońcu, również pod światło, unikając tym samym problemu refleksów słonecznych. Zdjęcia wykonane z pomocą filtra polaryzacyjnego są bardziej szczegółowe. Taki gadżet kupisz już za kilkadziesiąt złotych.

Minipod

Bardzo fajny i na pewno praktyczny gadżet, który umożliwi Ci wykonywanie zdjęć w nawet nietypowych sytuacjach. Dzięki minipodowi możesz np. przymocować telefon do drzewa i uwiecznić kreatywnie skomponowany kadr.

Wyzwalacz migawki

Przyda się wtedy, gdy musisz zrobić autoportret (a nie chcesz, by było to zwykłe selfie) lub uwiecznić dynamiczną scenę. Drżąca ręka z pewnością w tym nie pomoże, zdjęcie będzie rozmazane i źle doświetlone. Dzięki zewnętrznemu wyzwalaczowi migawki komunikującemu się z telefonem przez Bluetooth, zyskasz możliwość robienia kreatywnych fotek w każdej sytuacji.

Zewnętrzny obiektyw

Na rynku są przeróżne obiektywy do smartfonów, które wystarczy przyczepić do obudowy, by od razu znacznie zwiększyć możliwości fotograficzne telefonu. Jeśli lubisz street photo lub krajobrazy, postaw na obiektyw szerokokątny. Teleobiektyw będzie natomiast świetnym wyborem dla fanów przyrody, macro i portretowania.

Obudowa wodoszczelna

Nie musimy chyba tłumaczyć, dlaczego warto w nią zainwestować. To super wybór dla fanów fotografii podwodnej. Większość smartfonów nie przetrwa nawet minimalnego zanurzenia, nie wspominając już o braku możliwości wykonania zdjęcia. Dzięki obudowie (koniecznie dobranej do konkretnego modelu!) oba te problemy znikną. Świetna sprawa na wakacje w ciepłych krajach!

Każdy z tych gadżetów przyda się osobom, które preferują fotografię mobilną, ale chcą z niej wycisnąć jak najwięcej i nie zadowalają się byle jakimi pstrykami.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.