Google Pixel 8 – czy to najlepszy smartfon z Androidem na rynku?

Piotr Kowalczyk
22.05.2024

Trudno kategorycznie odpowiedzieć na postawione w tytule pytanie, natomiast faktem jest, że Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro były jednymi z najbardziej oczekiwanych smartfonów ze stajni Androida. Wcześniejsze serie flagowca od Google zawsze charakteryzowała stabilna prac, znakomita wydajność i dobry poziom zabezpieczeń. W najnowszej odsłonie znajdziemy wiele technologii związanych ze sztuczną inteligencja, a najważniejszym funkcjom Google Pixel 8 i Pixel 8 Pro nieco bliżej przyglądamy się w naszym artykule.

Lepsze aparaty

Ulepszone kamery oferują znacznie lepszą jakość zdjęć i filmów w słabym świetle, a intuicyjny interfejs kamery z funkcją AI pozwala na szybkie odnajdywanie i tworzenie treści w ulubionych trybach foto i wideo.

Eksperymentalne narzędzia edycji zdjęć

Funkcja Magic Editor w Google Photos wykorzystuje generatywną AI do edycji zdjęć, pozwalając na zmianę pozycji i rozmiaru obiektów, co może zainteresować osoby bawiące się mobilną fotografią.

Rekordowo długie wsparcie

Nowe smartfony od Google zapewniają aż siedem lat aktualizacji oprogramowania, w tym uaktualnienia Androida, aktualizacje bezpieczeństwa i regularne Feature Drops. Pod tym względem Google zakasowało konkurencję i może przekonać osoby, które nie są gadżeciarzami i preferują długie użytkowanie jednego telefonu.

Podsumowania i tłumaczenia stron

Bardzo interesującą i przydatną funkcją wprowadzoną w najnowszej generacji Google Pixel jest generowanie podsumowań strony internetowej przez AI. Sztuczna inteligencja może również przeczytać podsumowanie na głos czy tłumaczyć strony w czasie rzeczywistym.

Atrakcyjny design

Pixel 8 ma zaokrąglone krawędzie i dzięki temu jest wyraźnie mniejszy niż Pixel 7. Nie zostało to natomiast okupione wielkością wyświetlacza, który 6.2-cala i wykorzystuje technologię Actua, dzięki czemu jest o 42% jaśniejszy niż wyświetlacz Pixel 7.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie