Gry zręcznościowe? Poznaj historyczną listę TOP gier z tej tematyki!

Mateusz Nowak
27.01.2022

Do popularnych rodzajów gier komputerowych zalicza się gry zręcznościowe. Aby gracz w nie z sukcesem, trzeba wykazać się niemałą sprawnością manualną. W takich grach zadaniem gracza jest najczęściej dotarcie do wyznaczonego punktu. W drodze, którą trzeba przemierzyć, należy pokonać szereg przeciwników. Fabuła w takich gracz jest najczęściej ograniczona do minimum bądź nie ma jej wcale. Wybór gier zręcznościowych jest obecnie naprawdę bardzo duży, co sprawia, że każdy miłośnik gier komputerowych ma szansę znaleźć taką, która idealnie wpisze się w posiadane preferencje. Zobaczmy, po jakie gry warto sięgnąć, aby się nie rozczarować.

Gra Teardown – na czym polega?

Jedną z cenionych gier zręcznościowych, którą na pewno warto poznać, jest gra Teardown. Jej głównym bohaterem jest pracownik firmy, której zadłużenie każdego dnia się zwiększa. Pojawiają się więc problemy z otrzymywaniem wypłaty w terminie, co generuje konieczność znalezienia dodatkowego źródła dochodu. Gracz nawiązuje więc współpracę z osobami z półświatka i zaczyna wykonywać zlecenia, które nie do końca są legalne. Z czasem staje się niemalże profesjonalnym złodziejem, który jest w stanie poradzić sobie z każdym zadaniem. Jest to gra FPP, co oznacza, że na świat patrzymy z perspektywy pierwszej osoby. Opiera się ona przede wszystkim na skokach głównego bohatera – jest to ruch, który przyjdzie nam wykonywać najczęściej. Z miejsca zbrodni należy uciec jak najszybciej. Atutem gry jest bardzo ładna oprawa graficzna, która podobać może się nawet najbardziej wymagającym graczom. Minusem jest natomiast to, że w grę można grać wyłącznie solo.

Jaka jest gra It Takes Two?

Kolejną ciekawą grą zręcznościową jest It Takies Two, która stanowi połączenie klasycznej platformówki 3D z grą z gatunku action – adventure. Decydując się na nią, należy pamiętać, że pozwala ona na grę w trybie dwuosobowej współpracy. Gracze wcielają się w dwójkę bohaterów: May oraz Cody’ego, których rodzice zamierzają się rozwieść. Rose – córka wspomnianych bohaterów – bardzo przeżywa całą sytuację. W przypływie smutku wykonuje dwie laleczki, z których jedna jest ulepiona z gliny, a druga wystrugana z drewna. Jedna z nich przedstawia mamę, a druga tatę. W niezwykłych okolicznościach do laleczek stworzonych przez Rose trafiają umysły rodziców. Pewnego dnia budzą się oni w swoim domu, który – jak się okazuje – ma drugie oblicze. Bohaterowie muszą znaleźć sposób na to, aby wrócić do swoich prawdziwych ciał. Aby było to możliwe, muszą ściśle ze sobą współpracować. Niewątpliwym atutem gry jest to, że zawiera ona w sobie nie tylko elementy zręcznościowe. Gracze muszą wykazać się logicznym myśleniem.

Czy gra Kangurek Kao zasługuje na uwagę?

To ciekawa zręcznościowa platformówka, która wchodzi w skład cyklu mającego swój początek w 2000 roku. Fabuła gry skoncentrowana jest wokół poszukiwań siostry głównego bohatera. Jednocześnie stara się on odkryć tajemnicę, która związana jest z odejściem ojca. Aby było to możliwe, musi pokonać wojowników, nad którymi władzę sprawują mroczne siły. Kangurek nie toczy walki sam – cały czas ma u swojego boku mentora Walta. Na jego drodze stają również dawni przyjaciele, którzy chętnie służą mu pomocą.

Listę najpopularniejszych gier zręcznościowych znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/zrecznosciowa/

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.