Guma na telefon, czyli silikonowe etui do smartfonu – jakie są jego zalety?

Jerzy Biernacki
07.07.2022

Mając nowy telefon, zwłaszcza z nieco wyższej półki, z pewnością chcesz o niego zadbać. Z czasem każde urządzenie zaczyna się rysować, gdzieniegdzie pojawiają się ubytki w obudowie czy nawet niewielkie pęknięcia. Aby zminimalizować ryzyko takich problemów, warto od razu zainwestować w etui ochronne. Wybór jest bardzo duży, ale nieprzypadkowo szczególną popularnością cieszy się tzw. guma na telefon, czyli silikonowe etui do smartfonu. Poznaj zalety tego rozwiązania.

Nie pogrubia przesadnie telefonu

Silikonowe etui oczywiście zwiększa wymiary smartfonu, natomiast nie w takim stopniu, jak popularne pokrowce z klapką. Pod tym względem nie znajdziesz nic lepszego na rynku. Jeśli więc wymiary telefonu mają dla Ciebie znaczenie, to guma na telefon jest optymalnym wyborem.

Jest tanie

Silikonowe etui można kupić już za kilkanaście złotych. Nie ma sensu za nie przepłacać – jakość wykonania zawsze jest porównywalna. Możesz oczywiście rozejrzeć się za etui z jakimś ciekawym motywem, aby spersonalizować swój telefon. Dodatkową zaletą niskiej ceny jest to, że można bez wielkiego wysiłku finansowego wymieniać etui nawet raz na pół roku.

Dobrze chroni przed wstrząsami

Silikon jest na tyle gruby, że odpowiednio amortyzuje telefon w momencie upadku na podłogę. Przyda się to również podczas przenoszenia smartfonu w torebce czy w plecaku.

Skutecznie zabezpiecza plecki i ramkę telefonu

Telefon, który od początku był chroniony silikonowym etui, nawet po kilku latach może wyglądać niemal jak nowy. Guma nie chroni ekranu, natomiast można sobie z tym poradzić poprzez zastosowanie szkła hartowanego czy ewentualnie folii.

Poprawia chwyt

Dużą zaletą silikonowego etui jest to, że znacząco poprawia ono pewność trzymania telefonu. Smartfon przestaje się wyślizgiwać z rąk, co docenimy zwłaszcza w przypadku większych modeli z plastikową lub metalową obudową.

Zapobiega palcowaniu się obudowy

Widoczne odciski palców na obudowie są bardzo nieestetyczne i przeszkadzają wielu osobom. Jeśli masz telefon z mocno palcującymi się pleckami, to silikonowe etui rozwiąże ten problem od ręki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.