Gumowe etui na telefon – poznaj zalety tego rozwiązania

Krzysztof Jagielski
17.05.2023

Nikogo nie trzeba przekonywać, że warto chronić smartfon przed uszkodzeniem ekranu czy obudowy. Współczesne modele, nawet ze średniej półki, są bardzo kosztowne, a przy tym stosunkowo delikatne. Tanim sposobem na zminimalizowanie ryzyka zniszczenia telefonu jest zakup etui. Wybór jest spory, przy czym największą popularnością cieszą się zwykłe, gumowe etui na telefon. Co za nimi przemawia? Sprawdź te argumenty.

Perfekcyjne dopasowanie do kształtu telefonu

Na rynku bez problemu znajdziemy gumowe etui do każdego modelu telefonu. Taki pokrowiec będzie idealnie dopasowany do kształtu smartfonu, nie przesuwając się i nie zasłaniając obiektywów aparatów, przycisków, skanera linii papilarnych czy nie ograniczając w żaden sposób funkcjonalności ekranu.

Nie zwiększa istotnie wymiarów smartfonu

Dla wielu osób jest to kluczowa zaleta gumowych etui i główny powód, dla którego wybierają właśnie takie rozwiązanie. Współczesne smartfony i tak są już na tyle duże, że każdy dodatkowy milimetr naprawdę robi różnicę. Pod tym względem gumowe etui wypadają najkorzystniej.

Dobrze amortyzuje upadek

Każdemu zdarzyło się upuścić telefon, czego współczesne smartfony niestety mogą nie przetrwać. Pęknięcie obudowy nie jest jeszcze żadną tragedią – gorzej, gdy uszkodzeniu ulegnie ekran. Gumowe etui w znacznym stopniu amortyzuje upadek urządzenia, zmniejszając prawdopodobieństwo zniszczenia obudowy i pęknięcia ekranu.

Poprawia chwyt

To jedna z najważniejszych zalet gumowego etui na telefon, które dzięki właściwościom antypoślizgowym zmniejsza ryzyko upuszczenia smartfonu, zwłaszcza podczas trzymania go mokrymi rękami. Gumowe etui ułatwia również korzystanie z telefonu jedną ręką, zwłaszcza w dobie smartfonów o bardzo dużych ekranach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie