Hosting WooCommerce – dlaczego to najlepszy sposób na własny sklep internetowy?

Krzysztof Jagielski
18.01.2022

Według szacunków w Polsce mamy już nieco ponad 50 tys. sklepów online. Do tego jednak dochodzą dziesiątki tysięcy sprzedawców, którzy póki co korzystają z pośrednictwa popularnych platform e-commerce. To drugie rozwiązanie jest dobre na start, jednak w momencie, gdy biznes zaczyna się rozwijać, warto już pomyśleć o założeniu własnego, całkowicie niezależnego sklepu internetowego. Najlepiej z hostingiem WooCommerce, czyli narzędziem stworzonym stricte z myślą o e-sprzedawcach. Poznaj najważniejsze zalety tej usługi.

Banalnie prosty start z własnym sklepem internetowym

Hosting WooCommerce jest rozwiązaniem dedykowanym właścicielom sklepów internetowych, dlatego w ramach tej usługi hostingowej otrzymujesz także preinstalowany sklep WooCommerce z pakietem przydatnych wtyczek. Dzięki temu własny sklep możesz uruchomić w ciągu dosłownie 3 minut, następnie już tylko dostosowując szatę graficzną, poszczególne funkcje i uzupełniając treści.

To świetne rozwiązanie dla poczatkujących przedsiębiorców, którzy na starcie w biznesie nie mają środków na pełną obsługę programistyczną i graficzną.

Wybierz pakiet dla siebie

Hosting WooCommerce możesz mieć już za 29 zł/rok (oferta promocyjna) – to dobry wybór do nauki branży e-commerce, umożliwiający uruchomienie 1 sklepu z rekomendowaną liczbą 500 produktów. Większość e-sprzedawców wybiera jednak pakiet dla aktywnego sklepu, który teraz jest dostępny w świetnej cenie także 29 zł/rok. Tutaj dostajesz 30 GB przestrzeni dyskowej, nielimitowaną liczbę sklepów, a rekomendowana liczba produktów to aż 3000.

Szybki serwer dla wymagającego e-sprzedawcy

Zgodzisz się na pewno, że powolne działanie sklepu internetowego jest dobrym powodem, aby nic w nim nie kupować i przejść do konkurencji. Google ma podobne zdanie, dlatego sklepy, których strony wolno się ładują, nie mogą liczyć na wysokie pozycje w wyszukiwarce – a to poważny problem dla biznesu internetowego.

Hosting WooCommerce eliminuje takie ryzyko, skracając czas ładowania się strony sklepu nawet o 2 sekundy, co może się przełożyć na zwiększenie liczby konwersji aż o połowę! Wyobraź sobie, że wystarczy wybrać odpowiednio szybki hosting, aby mieć szansę znaczącego zwiększenia sprzedaży.

Dodatkowo wraz z usługą hostingu otrzymasz wtyczki SEO oraz narzędzie Core Web Vitals, dzięki czemu będzie Ci o wiele łatwiej pozycjonować stronę sklepu w wyszukiwarce, nawet bez opieki profesjonalnej agencji.

Bezpieczeństwo zasobów sklepu

Starannie zbudowany i zyskowny sklep internetowy jest powodem do dumy, który można utracić dosłownie w ciągu jednej chwili. Aby tak się nie stało postaw na stabilny oraz bezpieczny serwer z funkcją stagingu. Takie rozwiązanie dostajesz wraz z hostingiem WooCommerce.

Czym jest staging? To funkcja, dzięki której jednym kliknięciem możesz wykonać kopię zapasową sklepu i na niej sprawdzać wprowadzane poprawki. Jeśli wszystko się zgadza, to po prostu zatwierdzasz zmiany i nie ponosisz żadnego ryzyka, że cokolwiek pójdzie nie tak.

Oczywiście to tylko wybrane powody, dla których warto rozpocząć i rozwijać swój biznes online z hostingiem WooCommerce od cyber_Folks. Więcej szczegółów na temat tej usługi znajdziesz na stronie cyberfolks.pl.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.