Internet na zagranicznym kempingu

Marek Szydełko
18.07.2022

Kempingi przeżywają renesans zainteresowania. Szczególnie dotyczy to obiektów zagranicznych, często standardem nieodbiegających od pięciogwiazdkowych hoteli. Jednym z najczęściej zgłaszanych problemów przez bywalców kempingów jest słaby Internet. Sprawdź, co można na to poradzić.

Zapytaj o dostęp do Internetu przed wybraniem kempingu

Z Internetem na kempingach bywa bardzo różnie. Są takie ośrodki, które zapewniają swobodny dostęp do całkiem szybkiej sieci, nawet przy dużym obłożeniu. Nie brakuje jednak także kempingów, które temat Internetu traktują po macoszemu i zapraszają do korzystania z sieci wyłącznie w wybranych strefach.

Jeśli zależy Ci na szybkim Internecie po Wi-Fi, to ustal tę kwestię jeszcze przed zarezerwowaniem kempingu, nie zakładając z góry, że na pewno każdy renomowany ośrodek zapewni Ci swobodne surfowanie po sieci.

Im bliżej recepcji tym szybszy Internet

Jest to reguła na kempingach, o których warto pamiętać w momencie wybierania czy to parceli, czy domku mobilnego lub namiotu. Przeanalizuj mapkę kempingu i wybierz takie miejsce, które jest możliwie jak najbliżej recepcji. Daje to szansę na szybki Internet po Wi-Fi.

Korzystaj z Wi-Fi wtedy, gdy sieć jest najmniej obciążona

Oczywiście nikt nie jedzie na kemping po to, aby zrywać się o świcie, natomiast jeśli dostęp do szybkiego Internetu jest dla Ciebie priorytetem, to musisz się poświęcić. Warto planować sobie pracę czy inne formy aktywności w sieci w godzinach wczesnoporannych. Wówczas Internet na kempingu działa najlepiej, ponieważ po prostu mało kto z niego korzysta.

Przejdź na własny Internet

Zasada jest prosta: umiesz liczyć, to licz na siebie. Internet na kempingu może być bardzo problematyczny, dlatego wiedząc, że musisz mieć stabilne połączenie, zainwestuj we własne rozwiązanie.

Najlepiej będzie kupić kartę SIM lokalnego operatora z pakietem Internetu i włożyć ją do smartfonu, a następnie skorzystać z funkcji udostępniania Internetu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.